Biograf Café Holešov: sympatická atmosféra

Noblesní éru Belle Époque připomíná honosné průčelí holešovského kina Svět, které uzavírá náměstí Dr. E. Beneše. Když ho vidíte, máte chuť nasadit cylindr, omotat krk bílou šálou a ruku v ruce s krásnou dámou vyrazit večer do kina. Filmy se tu promítaly od začátku 20. století, nyní kino čeká na digitalizaci, ale dále slouží pro zajímavá divadelní a jiná kulturní představení. K dotvoření noblesní atmosféry přispívá také kavárna Biograf café. A to je právě náš dnešní cíl.

Objemná fasáda Kina Svět, která se nad vámi klene, skrývá vcelku nenápadné dveře do Biograf Café. Před 3 lety ji do současné podoby z původní palačinkárny či mléčného baru zrenovovali manželé Kučerovi s cílem nabízet výběrovou kávu a italskou kuchyni. Otevřeli dveře také maminkám s dětmi do dětského koutku, který je mimochodem napříč holešovskými kavárnami jediný. V započaté filozofii původních majitelů pokračují manželé Awale. Sympatičtí Lucie a Kali převzali zavedenou kavárnu v únoru loňského roku a ihned začali realizovat vlastní nápady. Když se tu děti batolí v dětském koutku, u jednoho ze stolů Kali učí maminky angličtinu. Někdy se přidají i samotné děti.

Kromě toho tu Lucie pravidelně organizuje kurzy háčkování i další kulturní perličky. Byl tu čechofil Zbigniew Czendlik, hrála tu cimbálovka, divadlo, cestovatelé tu mluvili o tom, co všechno zažili od Thajska po Andy, v tuk-tuku i trabantu. Příjemně komorní akce bývají plné a mají skvělou atmosféru.

„S manželem jsme cestovali a žili v zahraničí, ale když se nám narodilo miminko, chtěli jsme ho vychovávat v Čechách. Naši kamarádi v Holešově zrovna prodávali kavárnu a tak jsme si řekli, že do toho půjdeme,“ usmívá se  Lucie.

Kdyby vás honila mlsná, tohle je to správné místo. Jídlo tu dělají z čerstvých surovin a snaží se mít v nabídce vždycky něco bez lepku, veganského nebo bez laktózy. V létě sorbety z čerstvého ovoce, v zimě sendviče z žitného chleba, tortilly s cottage, palačinky bez mléka a lepku s datlemi. Dorty pečou cukráři, nepečené dezerty si tu dělají sami.

Biograf Café je živé místo s dobrou kávou, skvělými dezerty a k tomu příjemným výhledem na holešovské náměstí. Nádherná budova Kina Svět si dobrou kavárnu zaslouží, takže držíme palce.

 

  • Biograf Café Holešov: sympatická atmosféra
    nám. Dr. E. Beneše 62/22
    769 01 Holešov

V okolí také najdete