Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Mlsná kočka Holešov: Noblesní kavárna

My, co milujeme kávu a stěží si bez ní dokážeme představit den, jsme šťastní, že dobré kavárny vyrůstají i v malých městech. Vezměte si třeba Holešov. Ideální místo na výlet. Je tu zámek, kde bývají skvělé a velkolepé výstavy (Warhol, Lada, Uprka), je tu stará kovárna s tajnou chodbou, synagoga a židovský hřbitov, zámecký park a ve městě hned několik kaváren. Dnes jsme si vybrali elegantní kavárnu U Mlsné kočky.

Starosvětská kavárna se krásně hodí k poklidné holešovské atmosféře. Uvnitř najdete komody, tonetky, křehký porcelán, obrazy ve zlatých rámech, pohodlné lenošky a subtilní stolečky. Téměř všechny jsou po předcích paní majitelky.

Elegantní dáma Lenka Bartošková kavárnu vede od roku 2015 v domě, který patříval její rodině, a kde dlouhá léta fungovala pekárna. Místo pro kavárnu si Lenka vybrala podle košatého stromu před vchodem, a i když se ji současný majitel domu snažil přesvědčit, aby kavárnu přestěhovala do rohového prostoru, kde by se lépe dělalo zázemí, trvala na svém. Podle historických fotek navíc dohledala, že právě v prostorách kavárny byl za první republiky sklad s pražírnou firmy Julius Meinl. Kávová tradice tedy velice dlouhá.

Původně se kavárna měla jmenovat Mlsná koza, ale paní Bartoškové ten název připadal trochu moc odvážný. Zvolila proto Mlsnou kočku. Dorty a zákusky si tady pečou sami, Lenka Bartošková se před otevřením kavárny školila u pana Šarmana z Kašavy, který má snad nejvyhlášenější cukrárnu v kraji. Postupy jsou velice tradiční a poctivé.

Podle paní majitelky je kavárna vyhlášená díky dortům a ručníkům na toaletách. Vtipný detail, že? Dorty jsou vynikající, domácí a křehké, ručníky jsou froté, měkké a voňavé. K tomu přičtěte tři druhy kávy na mlýnku a výběrové čaje a máte perfektní kavárnu, kam se budete rádi vracet. 

 

Dejte nám vědět, jak se Vám v Mlsné kočce líbí třeba na instagramu! #mlsnáKočka #holešov #kromerizsko

  • Mlsná kočka Holešov: Noblesní kavárna
    nám. Dr. E. Beneše 60/18
    769 01 Holešov
  • +420 731 195 771

Štítky

V okolí také najdete