Cookie Consent by Free Privacy Policy website

S dětmi Kroměříží: vláčkem i hravě pěšky

Kroměříž. Památky UNESCO, nádherné zahrady, muzeum, kavárny, architektura. Kde začít a na co nezapomenout? Nejjednoduší bude sednout na vláček a projet si všechny ty krásy pěkně s průvodcem. Nebo si stáhnout městskou hru a zapojit do objevování i děti. Jdeme na to.

Vláčkem po zahradě i městem

Začneme pěkně pohodlně v Podzámecké zahradě. Hned na kraji, u zámku, sedněte do vláčku HistoryTour a projeďte se tímhle neuvěřitelným místem. Najdete tu rybníky, klidná zákoutí s lavičkami, volně pobíhající pávy nebo slepičky, voliéry, romantické falešné zříceniny a vůbec všechno, co k monumentálnímu komponovanému parku patří.

Díky projížďce si ušetříte pěkných pár kroků, a navíc se dozvíte, kdo je autorem parku nebo kde se tu vzal ostrůvek s japonským pavilonem. Tahle projížďka je skvělá i pro ty, kdo podzámku znají jako své boty, věřte nám.

Druhá vláčková trasa vede do města. Startuje se taky z Podzámecké zahrady a známý kroměřížský architekt vás provede místy, kde kdysi stávalo hospodářské zázemí arcibiskupství, jako byl mlýn, mincovna nebo sladovna. Úzkými uličkami se prosmýknete ke kroměřížským chrámům, kolem bývalého zelného nebo koňského trhu až k židovským částem města. Dozvíte se, kudy tekla řeka, a kde se do města vstupovalo monumentální Vodní branou.

Pěšky hravě s dětmi

Objevovat tajuplnou historii vznešeného města Kroměříž můžete z vláčku i s dětmi, ale co je bude zaručeně také bavit, jsou hry v mobilu, ve kterých musí plnit úkoly a objevovat nová místa.
I tohle Kroměříž umí. A rovnou dvakrát. Ve hře Kde je Giovanni pomůžete Karlu II. z Lichtenstein-Kastelkornu najít jeho dvorního architekta. A protože Kroměříž je asi místem, kde architekt snadno ztratí hlavu, ve druhé hře s názvem Ztráta architekta Archeho pomůžete Antonu Archemu najít ztracené plány zahrad.

Jestli plánujete navštívit i Květnou zahradu, Muzeum Kroměřížska nebo Zrcadlové bludiště, možná bude nejlepší začít v infocentru a vyzvednout si tady hrací kartu další hry - Hledání pokladu Biskupa Bruna. Pozor, tady jde o stříbrňák!

A je to. Projít si Kroměříž s dětmi bylo fajn, že jo? A ani jste je nemuseli moc přemlouvat, aby s vámi šli ještě kousek dál. Projet se vláčkem, zahrát si nějakou napínavou hru nebo se ztratit v bludišti je totiž přesně to, co by se mělo (nejen) o prázdninách rozhodně dělat!

V dalších tipech vezmeme děti na další průzkum Kroměříže, do Prázdninové Květné zahrady, na projížďku lodí nebo historickým vláčkem. 

 

 

  • S dětmi Kroměříží: vláčkem i hravě pěšky

    Kroměříž

V okolí také najdete