Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vyhlídka Barbořina v Kroměříži

Procházky a toulání Kroměříží stojí vždy za to a tak se dnes společně opět vydáme do městské části Barbořina, kde byly nově vybudovány tři dřevěné stavby v podobě vyhlídkové plošiny, domečku v korunách stromů se skluzavkou a zastřešené ohniště. Paráda, pojďme se tam společně podívat.

Doporučení: pro rodiny s dětmi, anebo jen jako příjemná procházka
Terén: polní cesta a lesní pěšina
Délka trasy: 1, 6 km
Občerstvení: do batohu svačinku nebo opéct špekáčky na ohništi

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Dnešní start point zvolíme v ulici Kazimíra Rudého, kde se dá zaparkovat auto. Parkoviště se nachází poblíž autobusové zastávky, takže je možné se sem dopravit i MHD. Hned za dětským hřištěm se vydáme okolo místních zahrádek a pokračujeme k lesu do mírného kopce.

Poblíž lesoparku se nachází několik nově vzniklých prvků, které zaručeně ocení hlavně děti a taky dospělí. Jedná se o vyhlídkovou plošinu s výhledem na město a přilehlé okolí, domeček se skluzavkou a zastřešené ohniště.

Zatímco si náš malý výletník užívá domeček se skluzavkou, my se kocháme pohledem na Hanou, Hostýnské vrchy a na samotné město Kroměříž. Také jsou tady instalovány dřevěné informační tabule s popisky dalších turisticky zajímavých míst a památek, které je možné v Kroměříži navštívit. Najdeme zde i edukační prvky s informačními tabulemi například o lesních živočiších nebo struktuře smíšeného lesa.

Poté se vydáme po naučné stezce veverky Čiperky. V lesoparku je k dispozici dřevěný altánek, stezka bosou nohou a venkovní posilovna, kde si můžete dát s vašimi dětmi pár přítahů.

A pak už hurá do lesa po naučné stezce veverky Čiperky. Samotná stezka je dlouhá asi 1 km. Postupně se na jednotlivých stanovištích dozvídáme, kdo v lese žije, čím se živí, co v lese najdeme, ale hlavně také to, co do lesa nepatří.

Nechybí zde ani stanoviště s popiskem přírodní lékárny, kde se děti dozví něco o rostlinách a také o léčivých účincích samotných rostlin. Jednotlivá stanoviště doplňují interaktivní prvky ve formě jednoduchých hádanek a her, kde děti načerpají spoustu informací zábavnou formou.

Dokonce si spoustu věcí mohou sami vyzkoušet jako třeba na stanovišti doskočiště. Tak co, jak jste na tom? Žába nebo jelen?

Lesopark Barbořina byl vybudován jako příjemné odpočinkové místo pro místní i návštěvníky města, k aktivnímu trávení volného času s dětmi nebo přáteli.

Pokud zrovna nemáte žádné plány, určitě se sem vydejte a užijte si tak krásné odpoledne. Nově si s sebou můžete vzít třeba špekáčky a upéct si je pod zastřešeným ohništěm. 

A JAK JSME SI VÝLET UŽILI? MRKNĚTE NA VIDEO:

Tak sportu zdar a toulavým krokem dál.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:

Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

  • Vyhlídka Barbořina v Kroměříži

V okolí také najdete