Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vodní nádrž Lubná

Na okraji obce Lubná nedaleko Kostelan v malebném pohoří Chřiby najdete vodní nádrž o rozloze asi 1 ha. byla vybudovaná v letech 1965 – 1967 na potoku Trňák jako závlahová nádrž pro blízké zemědělské družstvo. Hráz je dlouhá asi 140 m. Je to kouzelné místo, které rozhodně stojí za návštěvu!

 

Dnes slouží tato vodní plocha k rekreačním účelům - můžete se tu okoupat a zarybařit si. Nádrž spadá do revíru Morava 13 A. Jedná se o mimopstruhový revír, který spravuje Moravský rybářský svaz Kroměříž.


Poslední rozbory vody ukázaly, že voda v nádrži je velmi kvalitní, bez známky sinic. Své typické zabarvení získala od bahenního dna.

Ve vodě je nejrozšířenější kapr, dále candát, štika, amur, perlín, plotice, cejn a lín. Přehrada je také domovem žab, užovek i raka signálního. V lese nedaleko přehrady pravidelně hnízdí vzácný čáp černý. V břehových porostech pak najdete kachny divoké. Hojně se vyskytuje škeble rybničná. Dříve jste se tu mohli setkat i s bobrem či ondatrami. Na březích nádrže kvetou každoročně sasanky hajní, šafrán, kopretiny.

Foto: Obec Lubná

  • Vodní nádrž Lubná

    76701 Lubná

V okolí také najdete