Cookie Consent by Free Privacy Policy website

S kolem kolem Kroměřiže

Sluníčko a příjemné jarní teploty jsou v plném proudu a konečně jsme tak mohli vyrazit společně někam ven. Den jako malovaný, a proto jsme se rozhodli, že dnešní den strávíme hezkou projížďkou na kolech po okolí Kroměříže se zastávkou v Podzámecké zahradě.

Doporučení: pro rodiny s malými i velkými dětmi
Terén: cyklostezka
Délka trasy: 3,9 km
Časová náročnost: 1–2 h (záleží na vás)
Občerstvení: Bistro Hráza a kavárna Sezóna
Vybavení: brusle, kolo, koloběžka, kočárek 

Mapa tras v aplikaci mapy.cz >>> ZDE

Dnešní start point jsme zvolili poblíž vlakové stanice Kotojedy, kde jsme se za železničním přejezdem napojili na cyklostezku, která vede okolo místního letiště směrem k rybníku Hráza.

Díky příjemnému a plynulému povrchu zde můžete potkat spoustu dalších bruslařů, cyklistů nebo třeba rodinku s kočárkem při nedělní procházce.Po bezmála 500 metrech jsme si udělali první přestávku v bistru Hráza. Příjemné posezení s občerstvením a točeným pivem. Doporučujeme navštívit. Po krátké pauze jsme pokračovali po silnici okolo letiště směrem na Trávnické zahrádky. Když budete mít štěstí, můžete zde zrovna spatřit několik malých letadel, které určitě zaujmou malé výletníky.Na křižovatce u letiště jsme zatočili vlevo do ulice Za Oskolí, kde pokračuje cyklostezka po modré turistické značce podél řeky Moravy. Po několika stech metrech jsme dorazili až k železničnímu přejezdu a pokračovali jsme směrem do ulice Erbenovo nábřeží okolo přístaviště Kroměříž, odkud se dá vyrazit na vyhlídkovou plavbu do Kvasic.Po cestě jsme minuli po pravé straně lávku a rozkvetlou jarní alejí stromů jsme pokračovali až k ulici Tovačovského.Zde jsme však museli slézt z kola a vydat se pěšky ke vstupu do Podzámecké zahrady. Kola jsme uzamkli ke stojanu u vstupu a pokračovali pěšky dál. Podzámecká zahrada skýtá spoustu krásných a malebných zákoutí. Vydali jsme se směrem k samotnému zámku, kde mezi prosvítajícími korunami stromů vyčnívala zámecká věž.Malebný pohled na jarní podzámeckou zahradu se zámkem. Skvělé místo k pořízení fotografií. Posléze jsme pokračovali k Zámeckému občerstvení, avšak v tyto slunné dny zde bývá často plná zahrádka, a tak jsme museli vyrazit jinam. Okolo Fontány Amorků přes Vázový most jsme zavítali až do rybářského pavilonu, kde jsme navštívili kavárnu Sezóna. Poblíž kavárny se nachází dřevěné odpočinkové molo, kde si můžete společně s dětmi vychutnat zmrzlinu, točené pivo nebo kávový dýchánek, tak jako my. Skvělé místo k odpočinku poblíž Dlouhého rybníku a Dlouhé aleje. Vydáváme se obdivovat také Čínský pavilon, Pompejskou kolonádu, Břízový pavilon nebo zvířecí koutky jako mini zoo apod. Rozlehlý areál a příjemná zeleň jsou perfektním místem k procházkám a relaxu.

A jak jsme si vyjížďku užili? Mrkněte na video:

 

Tak zase příště. Sportu zdar a toulavým krokem dál!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:

Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

  • S kolem kolem Kroměřiže

V okolí také najdete