Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zimní procházka v okolí Kostelan

Zima a sníh začátkem roku v nedohlednu, ale i tak jsme se rozhodli, že si nový rok zpříjemníme na čerstvém vzduchu a vyrazili jsme na lednovou procházku malebnou přírodou po okolí Kostelan se zastávkou ve westernovém městečku.

Doporučení: pro všechny nadšené turisty a milovníky přírody, pro rodiny s většími dětmi
Terén: přírodní terén, střídavě asfaltka a lesní cesty
Délka trasy: cca 8 km okruh
Převýšení: 174 m
Časová náročnost: 2– 3 hod. (záleží na vašem tempu)
Občerstvení: Ranč Kostelany
Cíl: Ranč Kostelany – rozhledna Kostelany

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Obec Kostelany se nachází cca 10 km od města Kroměříž a rozkládá se na úpatí Chřibů. Obec je vyhledávanou turistickou lokalitou, ať už z důvodu spousty turistických tras a stezek či westernového městečka, které se nachází v areálu Ranč Kostelany. Na ranči s westernovým městečkem v duchu divokého západu se můžete těšit z jízdy na koni a dalších sportovních aktivit. Můžete se tu ubytovat a vyzkoušet místní wellness. Ideální místo k trávení volného času pro rodiny s dětmi. Dnes jsme si však připravili krátkou procházku po okolní přírodě. Pojďme na to.

Start point volíme na parkovišti před rančem, kde parkujeme auto. Před začátkem trasy doporučujeme zapnout raději navigaci. Jednotlivé části trasy nejsou nijak označeny. Od parkoviště vyrážíme směrem do vesnice, kde se na první křižovatce vydáme vlevo. Cesta nás vede až k pozůstatku nedokončené dálnice okolo výklenkové kaple.

Asi po cca 800 metrech se dostáváme nad samotnou obec, kde překročíme silnici a vyrazíme směrem do lesa. Příjemný a nenáročný terén nás vede do hlubin lesa, který je protkaný spoustou lesních cest a taky tu narážíme na myslivecký posed.

Po asi 1,5 km se napojujeme na žlutou turistickou značku, která nás vede až k dalšímu průchozímu bodu – studánce s historickým názvem Na Pile. Dnes tady už žádná pila nestojí a místo nese nový název „Studánka David“. Nachází se zde též dřevěná lavička k odpočinku, kde si děláme krátkou přestávku.

Po krátké pauze pokračujeme po žluté a po přibližně 300 metrech zatáčíme ostře vpravo. Před námi je poslední stoupání do příkrého kopce, které pokračuje až do obce Újezdsko. Ve vesničce procházíme okolo místní kaple a na první křižovatce zatáčíme vpravo směr Kostelany.

Během procházky se před námi otevírá rozlehlá pláň s krásným slunečným výhledem na okrajové části Chřibů a vyčnívající vrcholky Hostýnských vrchů.

Cestou zpět do Kostelan využíváme krátce hlavní silnici, kde se brzy napojujeme na chodník vedoucí až k areálu westernového městečka, ke zdejší rozhledně. Jedná se o 5 metrů vysokou dřevěnou vyhlídkovou plošinu, odkud pozorujeme malebné části Chřibů a přilehlou okolní krajinu.

Po procházce nám hezky pěkně vyhládlo, a tak jsme vyrážíme na něco dobrého do restaurace Na Ranči. Dnešním gastro doporučením je jednoznačně rančerský burger a vepřová panenka. 

 Užívejte výletování a dobrou chuť. Sportu zdar a toulavým krokem dál.

 A JAK JSME SI VÝLET UŽILI? MRKNĚTE NA VIDEO:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali Sabča, Honza a malý Toník:
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé, kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region.“

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

  • Zimní procházka v okolí Kostelan

V okolí také najdete