Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Roštínská kaple

Jsou turistické cíle velké a jsou turistické úplně miniaturní. Mezi ty druhé patří lesní kaplička s pramenem čisté vody v lese za Roštínem. Neudál se tu zázrak, nestojí tu turistický lunapark, a možná proto je to krásné místo pro příjemnou procházku. 

Lesní kaplička se sochou panny Marie Loretánské tu v lese za Roštínem stojí od roku 1907. Podobně jako jiné lesní kaple, i tato připomíná zázračnou lurdskou jeskyni a hned pod kaplí vyvěrá ze země pramen svěží a čisté vody. 

Roštínská kapleVydáte - li se sem od Roštína, potkáte cestou opuštěné letní kino, které dodnes působí velmi romanticky. Kaplička je jen pár kroků od něj, takže se sem nebojte vyrazit na procházku s dobrým kočárkem nebo i s batolátky. 

Kino Roštín

Komu by výlet ke kapličce nestačil, může si cestu prodloužit lesem k bývalému panskému dvoru a dnes rekreačnímu areálu Kamínka, vydat se po žluté na Bunč, po zelené na rozhlednu Brdo nebo se projít po lesní cestě oklikou zase zpátky do Roštína. Kolem dokola se budou zvedat nízké hřbety Chřibského pohoří, potkáte tu místa, která obývali lidé už v době bronzové, můžete se vypravit na středověkou lesní Kazatelnou nebo se projít partyzánskými chodníky. To všechno jsou Chřiby. Maličké, tajuplné a málo objevené moravské pohoří. 

Roštínská kapleMAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

  • Roštínská kaple

    Roštín

V okolí také najdete