Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vyhlídková plavba po řece Moravě z Kroměříže do Kvasic a zpět.

Zpestřete si den s rodinou nebo vaši dovolenou v Kroměříži a dopřejte si netradiční zážitek v podobě vyhlídkové plavby po řece Moravě!

Historické město Kroměříž je perlou našeho regionu, pyšní se unikátními zahrady, nádherným zámkem a historickým centrem města, ale nabízí toho mnohem více. Procházky do přírody, po naučných stezkách, výlety na kole či na bruslích, prázdninové kostýmované prohlídky, letní víkendové večery s ponocným, pestrý výběr akcí pro všechny věkové skupiny, a dokonce i vyhlídkové plavby. A právě o té bude dnešní tip na výlet. Tak POZNEJ, PROŽIJ a PROZKOUMEJ Kroměříž s námi!

Dnešní start point je v přístavišti na Erbenově nábřeží v Kroměříži (MAPA ZDE), nachází se kousek od lávky, přístupové molo je dostupné z pěší asfaltové stezky. Auto je možné zaparkovat nedaleko u obchodního centra, popřípadě kousek od nábřeží zastavuje linka 4 nebo 6 Městské hromadné dopravy Kroměříž, zastávka Oskol Spáčilova, odkud se dostanete přes pěší stezku až k samotnému přístupovému molu. Z centra města (Velké náměstí) je to na nábřeží k řece Moravě pěšky zhruba 15 min. pěšky asi 1,5 km.

Doporučení: pro všechny rodiny s malými i velkými dětmi, turisty a malé námořníky
Jízdné: dospělí – 240,- Kč, děti – 190,- Kč, rezervace plavby na tel.: +420 775 645 964
Délka trasy: 18 km tam i zpět
Časová náročnost: 2-3 hod.
Informace k časům plaveb: pravidelná plavba So + NE v 10:00 hod. a o prázdninách také plavba v ÚT + ČT v 15:00 a navíc jsou v prodeji i lístky na středeční plavby přes stránku Baťova kanálu.  
Občerstvení: na palubě je možné zakoupit alko a nealko, popř. svačinu zabalit s sebou

U přístaviště nás čeká kapitán se svou výletní lodí Bruno, která pojme až 12 osob. Jdeme na to, vyplouváme! 

Pohodlně se usadíme a necháme se unášet po proudu řeky Moravy. Plavební linka vede přes Dolní zahrady a Trávnické zahrádky okolo přilehlého lesíku Zámeček, který již známe z předchozího výletu.

Užíváme si malebné přírodní scenérie kolem břehů Moravy jako je například soutok říčky Rusavy či Kotojedky.

Registrujeme i různé druhy zvířat a ptactva, pro děti je to zážitek v podobě ne úplně běžného pohledu.

Cesta do Kvasic plynule ubíhá, pak kapitán loď otočí a míříme zpět směr Kroměříž. Objednat se dají i plavby až k Bělovskému jezu, plavba je pak zhruba o hodinu delší tam i zpět.

Také plavba zpět nám nabídne netradiční výhledy. Už zdálky nás vítá do okolí tyčící se věž kroměřížského Arcibiskupského zámku. Výlet jsme si moc užili a nejvíce asi děti, které byly na palubě s námi. Je to opravdu netradiční zážitek a zpestření (nejen) prázdninových dnů. 

Výletní loď Bruno je možné objednat si také pro uzavřenou skupinu, třeba k oslavě narozenin, nebo obchodnímu jednání. Bližší informace k pronájmu lodi ZDE.

Informace a ceníky k plavbám pravidelným i soukromým, lodí Bruno i motorovým člunem:

A JAK JSME SI VÝLET UŽILI? MRKNĚTE NA VIDEO:

Užívejte výletování! Sportu zdar a toulavým krokem dál.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:

Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 

  • Vyhlídková plavba po řece Moravě z Kroměříže do Kvasic a zpět.
    Erbenovo nábřeží
    767 01 Kroměříž
  • +420 775 645 964
  • SO + NE v 10:00 / prázdniny i ÚT + ČT v 15:00 / rezervace místa: +420 775 645 964 (Jiří Kučera)

V okolí také najdete