Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Projížďka okolo Hrubého rybníka v Kroměříži

Žádné velké plány ani výšlapy po regionu? Nevadí, co takhle příjemný letní podvečer se západem slunce v Kroměříži? Máme pro vás skvělý tip na projížďku po cyklostezce na longboardech či procházku jen tak okolo místní vodní plochy Hrubý rybník zvaný „Bágrák“.

Doporučení: pro všechny rodiny s velkými i malými dětmi a nadšené sportovce
Terén: asfaltová cyklostezka, polní cesta
Délka trasy: 2,6 km
Časová náročnost: 1–2 hod. (záleží na vás)
Občerstvení: zabalit s sebou nebo místní malá hospůdka Pohoda
Vybavení: brusle, kolo, koloběžka, kočárek nebo nosítko, v našem případě longboard

Dnešní start point jsme zvolili nedaleko vlakové stanice Kotojedy v místní části Altýře. Je možné tady zaparkovat auto nebo s dorazit pěšky, autobusem a dokonce i vlakem. Hned za vlakovým přejezdem se napojíme na již zmíněnou cyklostezku.

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Trasa je velmi oblíbená a využívaná na krátkou procházku a projížďku s dětmi. Dneska jsme s sebou přibalili i našeho malého sportovce, který vyrazil na kole. Tato asfaltová cesta je to pravé ořechové, tudíž můžete bez problému vyrazit na bruslích nebo na longboardu.

Po pravé ruce máme kroměřížské letiště, takže během projížďky pozorujeme v dáli letadla a rogala. Dále jsou tady informační tabule s popisem místní fauny a flóry, které nám již napovídají, že se blížíme k našemu druhému pointu – „Naučná stezka Biocentrum Hráza“.

Po krátké projížďce se napojíme na začátek stezky a vydáme se okolo jachetního oddílu, který se nachází na břehu rybníku.

K naučné stezce je možné se dostat z několika směrů např. od vlakové zastávky Oskol, nebo směrem od Trávnických zahrádek. Cesta se nám z asfaltové mění na vyšlapanou pěšinku, takže longboard dáme pod paži a pokračujeme.

Po cestě mineme několik dalších informačních tabulí, třeba s popisem toho, jak funguje lesní ekosystém, a taky voda či rostliny.

Po asi 500 metrech dorazíme až k terénní trase zvané „pumptrack“. Jedná se o 80 metrů dlouhou dráhu s vápencovým povrchem, kde na nás čeká 7 vln a 1 klopená zatáčka. Dráha je určená spíše pro starší děti. Pokud jsou vaši malí sportovci šikovní, stačí je během zdolávání zatáček a vln přidržet a můžete si tak s nimi i zaběhat, třeba jako my asi 10 koleček pořád dokola.

Poblíž se nachází i dětské hřiště, kde děti bezesporu ocení dřevěné prolézačky, houpačky a spoustu dalších dětských atrakcí.

Dokonce zde byly městem zřízeny i dřevěná lehátka k odpočinku a relaxu.

Město plánuje stezku vylepšit, její součástí by v budoucnu měly být i mlatové chodníčky, stezka bosou nohou a další herní prvky pro děti, piškvorky, pexeso nebo skok do písku. Takže se máme opravdu na co těšit.

„Bágrák“ je ale také oblíbeným místem pro rybáře a během letních dní ho dobrodružnější povahy mohou využít i jako přírodní koupaliště, avšak pouze na vlastní nebezpečí.

Nedaleko rybníku u Trávnických zahrádek je možné se napojit na cyklostezku, která vede podél řeky Moravy směrem na Kvasice, Otrokovice, Napajedla a kolem Baťova kanálu až do Uherského Hradiště, Hodonína a slovenské Skalice.

Zbytek okruhu po naučné stezce pokračujeme po vyšlapané cestičce poblíž hlavní cesty až na konec dnešního plánovaného výletu, který jsme završili v místní malé hospůdce Pohoda. Mají tady zmrzlinu, grilovanou klobásku nebo čepované pivo.

Tak co na to říkáte? Při pohledu na zapadající sluníčko opravdová POHODA.

A JAK JSME SI VÝLET UŽILI? MRKNĚTE NA VIDEO:

Tak sportu zdar a toulavým krokem dál!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Projížďka okolo Hrubého rybníka v Kroměříži

    Kroměříž

V okolí také najdete