Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Rodinná procházka na vyhlídku Šárka

Dneska se v našem cestovatelském deníku vrátíme zpět do Chřibů a zkusíme se podívat na nějaké nové tipy nebo trasy, které můžete využít k výletům či procházkám. Připravili jsme si takový příjemný a nenáročný výlet pro rodiny s dětmi. Na procházku jsme se vydali i s našimi přáteli, kteří již také potřebovali trošku vypnout a nasát atmosféru klidu. Pojďme na to.

Rozhodli jsme se vyrazit do malé podhorské vesničky Nová Dědina, která se nachází asi 15 km od města Kroměříž. Nejkratší trasa vede autem z Kroměříže směrem po silnici č. 367 na Kvasice. Po projetí obcí Kvasice se budeme držet ukazatele, které nás zavedou do nedalekých kopců pod severními vrcholky Chřibů poblíž Kvasic až do vesničky Nová Dědina. Pokud trefíte správné načasování a bude ideální počasí, můžete celou trasu zvládnout i na kole. Zaparkovat můžete u Obecního domu nebo si prostě najděte nějaké místečko u silnice.

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Start point jsme zvolili právě zde a vydáme se asi cca 300 metrů po silnici. Po pravé straně silnice se nachází dřevěný turistický přístřešek. Po minutí dřevěného altánku zatočíme vlevo a napojíme se na místní cyklotrasu. Terén je nenáročný a cyklotrasa disponuje asfaltovou cestou. 

Po celou dobu se držíme asfaltky až k našemu cíli. Po cestě potkáme několik „lesních strašidýlek“, které tady zůstali z pohádkového lesa, který se zde nedaleko každoročně koná.

Pokračujeme dál až k malému lesnímu rozcestí, kde se nachází v kameni vytesaný Pomník Karla Mrazíka. Hned vedle jsou znázorněny turistické šipky a ukazatele s dalšími možnými trasami k využití, ať už pěšky nebo na kole.

Cesta je opravdu příjemná a utíká nám velmi rychle. Ani jsme se nenadáli a dorazili jsme k dalšímu rozcestí, kde jsou na kmeni stromu přikotveny další dřevěné šipky s ukazateli. Po levé straně cyklotrasy se nachází další cesta, která vede do nedaleké obce Žlutava, avšak my se budeme držet zelené turistické značky a budeme pokračovat směrem rovně.

Po zdolání několika příkrých a točitých zatáček jsme již u cíle. Na rozlehlé pláni se v dáli nachází dřevěný turistický přístřešek, který je z části okolo osazen kamenitou zídkou a pěšinkou vedoucí až k vyhlídce.

Jedná se o vyhlídkové a odpočinkové místo s názvem „Šárka“. Uvnitř altánku se nachází kulaté dřevěné posezení, kde si můžete sednout např. s přáteli nebo dětmi a vychutnat si nádherný výhled do několika regionů. Díky tomuto místu můžete nahlédnout do obce Napajedla nebo na část Zlínska a taky CHKO Bílých Karpat. Prostě skvělé místo pro relaxaci a duševní hygienu.

Po cestě zpět jsme se rozhodli, že se ještě zastavíme do nedaleké obce Kvasice a vyrazíme s Toníkem na pizzu. Jedná se o takový malý rodinný podnik s názvem Pizzerie Mušketýr. Navštivte místní podnik a dejte si něco dobrého. V nabídce mají i pizzu pro nejmenší a spoustu sladkých odměn pro vaše výletníky. Bohužel jsme zapomněli na fotku, ale stojí to opravdu za to.


Tenhle výlet doporučujeme především všem rodinám s malými i většími dětmi. Během sezóny můžete vyrazit i třeba na kole, takže pro nadšené cyklisty ideální tip na výlet, protože zde vede spousta dalších cesta, které jsou protkané po celém přírodním parku Chřiby. Trasa pro dnešní pěší výlet je tam i zpět necelých 8 km, ale není nijak zvlášť náročná. Pro ty úplně nejmenší vezměte s sebou třeba nosítko (tak jako naši kamarádi) nebo kočárek, kolo a taky koloběžku a běžte se trošku provětrat. Tak zase příště. Sportu zdar a toulavým krokem dál.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

  • Rodinná procházka na vyhlídku Šárka

V okolí také najdete