Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na kole z Olomouce do Kroměříže a zpět

Olomouc a Kroměříž, dvě města, která mají mnoho společného a dodnes je můžeme vnímat jako dva sourozence. Spojuje je nejen úrodná a rovinatá hanácká krajina,
ale hlavně nezapomenutelný charakter historických měst s množstvím významných památek. Poznejte obě tato jedinečná města, ve kterých se psala naše historie. Nechte se okouzlit jejich přilehlým okolím a projeďte se na kole hanáckou krajinou, ze které se vám nebude chtít zpátky domů. Abyste se po cestě neztratili, pomůže vám nová ucelená mapa a mapová aplikace různých variant cyklistických tras z Olomouce do Kroměříže a zpět.

Ve spolupráci Města a Turistického informačního centra Olomouc, Turistického informačního centra Kroměříž, regionem Střední Morava a regionem Kroměřížsko, vznikla ucelená mapa cyklistické trasy z Olomouce do Kroměříže s několika variantami. Tato mapa doposud vám, cyklistům chyběla, a proto jsme rádi, že jsme se na její tvorbě mohli podílet. Mimo tištěnou mapu, která je k dispozici v infocentrech v Kroměříži, Olomouci a dalších místech kolem trasy, a také elektronicky ve formátu PDF, je k dispozici rovněž mapová aplikace, kterou si můžete stáhnout do mobilu a pak už stačí jen vyrazit!

Délka hlavní trasy: 49 km
Časová náročnost: 2,5 hod. čisté jízdy
Profil trasy: rovinatý
Trasy jsou doporučené a nejsou oficiálně vyznačeny v terénu, místy využívají místní značení, jízdu po silničních komunikacích či polních cestách.

>>> MAPOVÁ APLIKACE 
>>> .GPX SOUBORY KE STAŽENÍ
>>> KOMPLETNÍ MAPA S INFORMACEMI KE STAŽENÍ V PDF FORMÁTU

 

 

  • Na kole z Olomouce do Kroměříže a zpět

V okolí také najdete