Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Rande v Holešově? Proč ne!

Chcete se jen tak zatoulat ve dvou? Zkuste se projít romantickou zámeckou zahradou v Holešově! Máme pro vás nový tip na výlet či procházku od našich výletníků Sabči a Honzy.

Po několika návrzích na výlet jsme se nakonec s přítelkyní rozhodli, že krásné slunečné sobotní odpoledne (výjimečně bez našeho syna) bude patřit návštěvě města Holešov. Město Holešov se nachází cca 16 km od města Kroměříže a cca 17 km od Zlína. Město leží nedaleko malebných Hostýnských vrchů. Do Holešova se dostanete autem, autobusem, vlakem či na kole. Cesta autem zabere asi 15 minut z Kroměříže a asi 20 minut ze Zlína. My jsme se rozhodli pro pohodlí, a tak jsme zvolili raději auto. Jeli jsme z Kroměříže. Po příjezdu do Holešova projedeme první kruhový objezd a pokračujeme směrem rovně dále do centra města. Po několika minutách se dostaneme k náměstí Dr. E. Beneše, kde je možnost parkování. Auto jsme zaparkovali přímo na náměstí, kde si ihned všímáme historické monumentální stavby. Jedná se o Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Uvnitř se skrývá unikátní Černá kaple.

Po chvíli jsme se rozkoukali a vydali jsme se směrem k zámeckému areálu. Cesta z náměstí k zámku a zahradě trvá asi tři minuty pěšky. Na první pohled nás uchvátí dechberoucí zrenovovaný zámek Holešov, který je dle našeho názoru místem s úžasnými architektonickými prvky baroka. Tento raně barokní zámek je nespornou dominantou města.

Tak, a jdeme na to. Konečně jsme u zámku a můžeme vkročit a nechat se unášet krásami baroka. Po tom, co projdeme vstupní bránou, nás na nádvoří zámku přivítá vodní fontána. Za touto fontánou lze vidět jakoby okénko do zahrady, kdy při pohledu směrem do areálu zahrad si připadáte jako byste se najednou ocitli ve francouzském Versailles. Jedná se o velkolepé dílo zahradní architektury s nevídanými vodními plochami.

Překročili jsme tedy nádvoří zámku a nacházíme se přímo v zahradě, kde si můžeme vybrat z několika cestiček, které jsou protkané celým parkem. My jsme se rozhodli, že se vydáme zlatou střední cestou, a tak jsme vyrazili prostřední částí parku. Na začátku se nachází rozsáhlá alej stromů, která vede okolo vodní plochy areálu.

Povšimli jsme si také hnědé dřevěné budky, která symbolizuje malou knihovnu. Ano, je to tak, můžete si zde zapůjčit knížku. Pokud Vás nezaujala žádná knížka z nabídky, nevadí. Přineste si Vámi oblíbenou knihu, pohodlně se usaďte a vyberte si jednu z laviček, které se nacházejí po celém areálu zahrady. Protože tohle místo Vás určitě nadchne a můžete si zde vychutnávat poklidné čtení s nádechem francouzského stylu.

Po pár toulavých krocích jsme se vydali zpět do města, a to přímo na náměstí Dr. E. Beneše, kde jsme při příjezdu nechali zaparkované auto. Prošli jsme se po náměstí, odkud vede několik malebných bočních uliček. Na opačné straně náměstí směrem od již zmiňovaného kostela nás zaujala kruhovitá fontána, která je obklopena lavičkami. Tato kruhovitá fontána je skvělým odpočinkovým místem a zároveň příjemným osvěžením v parných dnech.

My jsme si vybrali kavárnu Cafe republika, která se nachází v zákoutí náměstí. Tohle místo Vám učaruje zdejší atmosférou, kde se můžete jen tak nechat unášet na vlnách jazzu a blues. Z nabídky si můžete vybrat z několika druhů káv i případně míchaných drinků.

Pokud místo navštívíte s dětmi, tak ani ty nezůstanou pozadu. Uvnitř podniku je na výběr z širokého množství zákusků, cukrovinek a točené zmrzliny.
Tento tip na výlet doporučujeme pro zamilované páry jako místo k příjemnému rande, ale i pro rodiny s dětmi díky nenáročnému terénu vhodnému pro kočárky. Zatoulejte se do Holešova, stojí to za to.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Výletníci Sabča a Honza (a malý Toník):

"Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region.“

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 

 

 

 

  • Rande v Holešově? Proč ne!

V okolí také najdete