Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Film Legends Museum Kroměříž

Naprosto unikátní Muzeum filmových legend najdete v malé vesničce Kotojedy hned za Kroměříží. Jestli jste fanoušky marvelovek, DC, disneyovek a dalších legendárních filmů, pak zpozorněte, protože sem rozhodně musíte zajít.

Tenhle příběh začíná u malého kluka Honzy Vlčka, který těsně po revoluci hltal první filmy na videokazetách z půjčoven po tuctech. Svět filmových fanoušků ho dnes zná jako Johnnyho Wolfa a myslíme, že málokdo tušil, co všechno z jeho filmové vášně vznikne. Za to, že dnes patří mezi největší sběratele filmových soch, které vystavuje v 5 unikátních muzeích po celé republice, mohou nejen slavné filmy jako je Terminátor nebo Vetřelec, ale také Johnnyho kamarád, který mu ukázal, že se filmové sochy dají sbírat.

Manželé Vlčkovi v kotojedském Muzeu filmových legend Kroměříž

Od té doby proseděl Johnny Wolf celé noci na aukcích, kde přihazoval na originální sběratelské kousky. Napřed se hromadily v obýváku i v garáži, ložnici zabraly busty a sochy z filmu Vetřelec. Unikátní sbírku obdivovali přátelé, které k Vlčkovým přišli na návštěvu, Johnnyho proto napadlo, že by o ni mohli mít zájem i ostatní filmoví fanoušci. Otevřel proto první pražské Muzeum filmových legend.

Dnes už můžete obdivovat dokonalé přesné sochy, busty a figurky filmových legend od Terminátora přes Harryho Pottera až po Avengers nebo panenku Annabelle na pěti místech v Česku s více než dvěmi tisíci exponáty. Najdete je v Praze, Českém Krumlově, Poděbradech, Kutné Hoře a od roku 2019 také v Kotojedech u Kroměříže. Johnny Wolf totiž pro moravské fanoušky hledal ideální místo v Olomouci nebo Brně. Ideální prostor, který je dostatečně velký a dobře přístupný ale našel v bývalém autosalonu v Kotojedech, které jsou místní částí historické Kroměříže.

Zvenku nenápadné místo vás nadchne. Naplánujte si na výlet dostatek času, protože pobíhání mezi figurkami, bustami, sochami a výjevy vás strhne a neubráníte se výkřikům typu: Jé, podívej, to je přece…! V kroměřížském Muzeu filmových legend najdete přes pět set exponátů, často z limitovaných sérií, vyrobených jen v pár kusech nebo přímo na zakázku. Američtí výtvarníci a studia, se kterými je muzeum v kontaktu, už tahle místa znají a dobře vědí, že tady neprojde nic jiného než dokonalá replika. A pokud není tak úplně dokonalá? Pak ji v muzeu neuvidíte. Johnny Wolf ji totiž nechá znovu přepracovat nebo ji do detailů upraví tak, aby odpovídala filmovým postavám.

Z vitrínek tu na vás shlíží Arnold Schwarzenegger jako robot T-800, kousek dál svádí souboj Voldemort v rozevlátém kabátě s Harry Potterem v životní velikosti. Nechybí Wonder Woman, Aquaman, Vetřelec, Legolas ani Vincent Vega s Julesem Winnfieldem, děsivý Freddy Kruger ani Jason Voorhees, kteří společně obývají hororovou sekci. A věřte, že byste nechtěli, aby vás v ní někdo zapomněl potmě. Ceny těchto sběratelských soch se šplhají velmi vysoko. Kdybyste si náhodou chtěli podobné muzeum také založit, myslete i na to, že budete potřebovat dost prostoru na skladování originálních krabic a přepravních obalů, které jejich cenu ještě zvyšují.

Náročným obdobím pro pětici unikátních muzeí bylo období pandemie. Muzea filmových legend je přežila jen díky tomu, že se Vlčkovi dokázali rozloučit s řadou vzácných kousků. Mimo jiné i díky tomu je dnes Muzeum filmových legend v Kotojedech otevřeno 7 dní v týdnu a stále funguje. A je to super tip na výlet, i několikrát do roka, protože tady mají i řadu tematických akcí, kdy se můžete potkat i s oživlými filmovými hrdiny. Prodávají se tu i dárkové vstupenky nebo filmové suvenýry, takže doporučujeme překvapit někoho, kdo miluje filmy opravdu originálním dárkem. Kdo ví, třeba se jednou dočkáme i velkého filmového areálu s atrakcemi, o kterém Vlčkovi sní. Zatím jim budeme z celého Kroměřížska držet palce.

  • Film Legends Museum Kroměříž
    Kotojedy 76
    76701 Kroměříž
  • 608 760 309
  • filmlegendsmuseum@gmail.com
  • PO - ČT 10:00 - 18:00, PÁ 10:00 - 19:00, SO 9:00 - 19:00, NE 9:00 - 18:00

V okolí také najdete