Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na kole z Kroměříže do Kvasic

Rádi jezdíte s Vašimi dětmi na kole? Co takhle projížďka na kole po cyklostezce podél řeky Moravy k fotbalovému hřišti v Kvasicích, kde se děti vyřádí na akčním pumptracku se zastávkou na točenou kofolu.

Doporučení: pro rodiny s dětmi,i cyklisty a sportovce
Terén: cyklostezka (asfaltka), pumptrack
Délka trasy: 13 km tam i zpět
Časová náročnost: 1–2 h (záleží na vás)
Občerstvení: Restaurace Pod Kaštany

Mapa tras v aplikaci mapy.cz >>> ZDE

Dnešní výlet začíná v Trávnických zahrádkách odkud vyrazíme na cyklostezku do Kvasic. Do Trávnických zahrádek se nejlépe dostaneme z ul. Obvodová směrem od Kauflandu okolo letiště až k točně. Nedaleko se nachází občerstvení U Sosny, kde jsme se napojili na přilehlou cyklostezku podél řeky Moravy.

Vítr v zádech a plynulý asfaltový povrch, to je opravdu rájem silničních cyklistů, kterých jsme potkali po cestě opravdu spousty. Během jízdy jsme se pokochali přilehlou krajinou a taky panenskou přírodou, která nás obklopovala všude okolo nás.

Cca po 2,5 km jsme si udělali krátkou přestávku k občerstvení a to poblíž místa, kde dochází k soutoku Moravy a říčky Rusavy.

Nachází se zde taky mapa, kde si můžete nastudovat další trasy a cyklotrasy v okolí. Pokračovat můžete po cyklostezce až do Otrokovic, Napajedel a dále podél Baťova kanálu do Uherského Hradiště, nebo ještě dál do Hodonína a slovenské Skalice.

Břeh řeky je vyhledávanou lokalitou k rybolovu a tak jsme se po cestě pozdravili s několika rybáři, kteří zde vyčkávali své úlovky. Nejen rybolov, ale i vodní sporty jsou zde populární. Doporučit můžeme také vyhlídkovou plavbu na lodi Bruno, kterou jsme absolvovali minulý rok. 

Po dalších 2 km jsme dorazili až k mostu, který spojuje pokračující část cyklostezky.

Pod kopcem se tu nachází náš cíl – pumptrack. Jedná se o oválnou dráhu se spoustou vln a klopených zatáček, která je vhodná pro začátečníky a děti. Rozlehlá dráha slouží taktéž jako nácvik rovnováhy a k ovládání kola. Vstup na dráhu je veřejnosti volně přístupný, tudíž můžete místo navštívit kdykoli. Stačí dodržovat pravidla, která jsou zveřejněna na informační tabuli u vstupu do areálu.

Pokud hledáte zábavu a akční dobrodružství pro vaše děti, tohle místo je ideální volbou. Děti se vyřádí na dráze a v klopených zatáčkách jako náš malý cyklista.

Posléze můžete pokračovat po cyklostezce dál k zámeckému parku, který se nachází hned za hřištěm u hlavní cesty.

Rozlehlý park slouží jako příjemná procházka okolo zámku Kvasice, který je dnes využíván jako domov pro seniory. Největší zajímavostí parku je strom Ořešák, který díky své výjimečnosti patří mezi chráněné památné stromy České republiky.

Dále jsme pokračovali přes ulici A. Dohnala, kde jsme výlet zakončili v hospůdce Pod Kaštany.

Jedná se o příjemné venkovní posezení s dětským koutkem a trampolínou. Jako odměna zajisté točená kofola a dobroty z grilu. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se tady zastavte. Super místo jak pro dospělé, tak pro děti.

A jak jsme si vyjížďku užili? Mrkněte na video:

 
Tak zase příště. Sportu zdar a toulavým krokem dál!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:

Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 
  • Na kole z Kroměříže do Kvasic

V okolí také najdete