Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Za veverkou Čiperkou do lesoparku Barbořina v Kroměříži

Když jsme prozkoumávali běžecký a odpočinkový okruh „Šlajza“ v Kroměříži, bylo krásné počasí a my jsme si chtěli tohle úžasné jarní odpoledne užít co nejvíc, a tak jsme se vydali ještě do lesoparku Barbořina, kde díky městu Kroměříž vznikla nová naučná stezka pro děti.

Nachází se nedaleko „Šlajzy“ směrem do kopce obytnou čtvrtí Barbořina, kde jsme na malém parkovišti u dětského hřiště v ulici Kazimíra Rudého nechali auto. Zajíždí sem i městská hromadná doprava, nebo se sem samozřejmě můžete vydat pěšky z ulice Kojetínská či Lutopecká. U ulice Kazimíra Rudého pak vede polní cesta do kopce směrem k lesíku okolo zdejších zahrádek.

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Čeká nás tak krátké stoupání do kopce, ale nic, co by děti nezvládli. Z dálky už vidíme dřevěný přístřešek. Jedná se o nově vybudované odpočinkové místo s výhledem na celou Kroměříž a v dáli i Hostýnské vrchy. Na začátku stezky je také nově zřízena workout zóna, kterou zajisté ocení děti i dospělí.

Před samotným startem se nachází dřevěná tabule, kde je znázorněna mapa celého okruhu. Stezka se jmenuje „Naučná stezka veverky Čiperky“. Celou trasu je tvoří devět stanovišť, na kterých se návštěvníci dozví bližší informace, kdo v lese žije, čím se živí, anebo taky co do lesa nepatří.

Na jednotlivých stanovištích čekají na děti různé skládačky a tajenky, díky kterým blíže poznají přírodu a život v ní.

Na jednom ze stanovišť si děti mohou vyzkoušet skok do písku, kde na základě jejich šikovnosti a obratnosti zjistí, zda by v přírodě obstáli, jako například žába, liška nebo jelen. Na dalším stanovišti je dřevěná tabule, kde je možnost si názorně vyzkoušet rozpětí křídel ptactva a dravých ptáků. Tak co? Vrabec nebo orel skalní?

Na závěrečných stanovištích jsou pro děti připraveny také hádanky ohledně toho, které plody se v lese smí a nesmí jíst. Nechybí zde ani stanoviště ve formě přírodní lékárny, kde se návštěvníci dozví něco o rostlinách a také o léčivých účincích jednotlivých rostlin.

Celá trasa měří asi 1 km a časová náročnost s plněním všech úkolů je asi jedna hodina. Tohle místo doporučujeme všem rodinám s dětmi, které chtějí strávit aktivní odpoledne ve formě zajímavých hádanek a her. K využití je zde i workout zóna, ať už pro dospělé nebo děti.

Do budoucna se můžeme těšit i na běžecké a cyklistické trasy. Lesopark Barbořina nabízí bezkonkurenčně nejkrásnější výhledy na celé město Kroměříž.

Vyzkoušejte určitě i nedaleký běžecký a odpočinkový okruh Šlajza. Celý výlet najdete ZDE.

JAK JSME SI UŽILI VÝLETOVÁNÍ V KROMĚŘÍŽI NA BARBOŘINĚ A NA ŠLAJZE? MRKNĚTE NA VIDEO:

Tak sportu zdar a toulavým krokem dál!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 

 

  • Za veverkou Čiperkou do lesoparku Barbořina v Kroměříži

    767 01 Kroměříž

V okolí také najdete