Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výlet s tajenkou: Holešov

Projděte si nejzajímavější místa Holešova, vyluštěte tajenku a získejte odměnu.

Milí cestovatelé,

město na úpatí Hostýnských vrchů přitahuje nejen milovníky krásných zámků a přírody, ale také židovských památek. Perlou je renesanční Šachova synagoga, poblíž se nachází židovský hřbitov s řadou vzácných náhrobků a muzeum v bývalé židovské škole. Ale nebojte se, jen o historii výlet určitě nebude. Mučit se v něm ale bude. Ne, že ne! :)

Nejprve s námi projdete krátký městský okruh, který začíná u slavné Černé kaple, pak se podíváme do pohádkového zámeckého parku, kde se mimo jiné natáčel třeba seriál Červený Bedrník. 

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Délka trasy: 5 km
Obtížnost: Velmi lehká trasa po rovince. Nejprve městem, pak parkem. Pro děti od 3 let. Výlet je možné jet s kočárkem i na kole. Pejsky vzít můžete.

Ahoj, kluci a holky,

dnešní cesta za hádankou povede krásným městem, které má ve znaku věž a v jehož zámeckých zahradách spatříte vodní kanály ve tvaru Neptunova trojzubce. Nevíte, co je trojzubec? A kdo byl Neptun? Pojďte s námi a dozvíte se. :)
Stejně jako u našich ostatních výletů jste také k dnešnímu dostali originální mapu s vyznačenou trasou. Pokud půjdete správnou cestou, budete se pozorně rozhlížet, číst texty a poslouchat, co říkají rodiče, jistě splníte všechny úkoly. Umíte-li už psát, doplňte podle uhodnutých slov tajenku a pečlivě ji uschovejte. Pokud ji přinesete po výletě do Městského informačního centra na zámku, dostanete za ni malý dáreček :)  Ale pozor! Musíte dorazit v rámci jeho otevírací doby

Postřehy dětí:

Tomášek (4 roky): "Potkali jsme ještěrku a velký strom, a taky jsem si namočil botu ve vodě."
Táďa (10 let): "Hřbitov byl strašidelný a zámek zase boží. Našel jsem hodně kamínků a fotil je."
Emča (8 let): "Líbila se mi studna na zámku, házela jsem tam peníze."
Janička (4 roky): "Chtěla jsem si vzít domů šnečky, ale byli připevnění."

MAPA TRASY KE STAŽENÍ >>> ZDE

DOPLŇOVAČKA:

OTÁZKY K TAJENCE:

1. Jak se říká kulaté spojovací části oděvu?
2. Opište poslední slovo.
3. Které zvíře je na soše?
4. Kolik cípů má hvězda nahoře?
5. Jak se jmenuje nástroj sloužící jako podklad pro kování?
6. Jak se říká bílému koni?
7. Jak se jmenuje plod buku?
8. Z podstavce opište poslední slovo.

Abyste tajenku mohli doplnit, je třeba se vydat na procházku Holešovem podle plánku, stáhnout si a vytisknout kompletní podklady k výletu ZDE.

Začínáme u mariánského morového sloupu a kostela Nanebevzetí Panny Marie s Černou kaplí na holešovském náměstí Dr. E. Beneše, kde vyluštíme první písmenko tajenky.

Pokračujeme do centrální části náměstí, ke kašně a Lípě svobody, kde rozluštíme druhé písmenko.

Z náměstí na další náměstí! Průchodem vedle pekárny a kavárny projdeme přes prostor nově zrekonstruovaných Masných krámů na náměstí Sv. Anny k Památníku smíření a farnímu kostelu. Tady nás čeká třetí písmenko do tajenky.

Podle mapky se vydáme od náměstí Sv. Anny k židovským památkám, nejdříve k tzv. Nové Synagoze, po které tady zůstal jen památník a také nás tady čeká čtvrté písmenko do tajenky, a pak k tzv. Staré synagoze, tedy k Šachově, která se zachovala dodnes.

A už se blížíme k zámku! Ještě se zastavíme u Zemanovy kovárny, kde vyluštíme další slovíčko a vydáme se rovnou do zámecké zahrady, zámek máme na dohled.

Při vstupu do zámecké zahrady se vydáme rovně podél vody, tedy vodního díla zvaného Neptunův trojzubec. Projdeme si zahradu křížem krážem, a vyluštíme poslední dvě písmenka v tajence. Podle mapky se vrátíme zpět k zámku z druhé strany vodního díla.

Máme vyluštěno! Vyzvedneme si odměnu v Městském informačním centru a půjdeme zpět na náměstí, kde si dáme třeba zmrzlinu a rodiče kávu.

Fotografie dětí: Dana Podhajská

 

 

 

 

  • Výlet s tajenkou: Holešov

    Holešov
  • Městské informační centrum (kvůli odměně za tajenku): duben - říjen PO-PÁ 8 - 17 hod., SO - NE 8:30 - 17 hod.; listopad - březen PO - PÁ 8 -17 hod., SO 8:30 - 16, NE zavřeno

Štítky

V okolí také najdete