Kousek od zahrádkářské kolonie a rybníčků na „Šlajze“ vznikl prostor určený především k relaxaci nebo sportování. Pokud je krásné počasí, tak dětem vezměte kolo nebo koloběžku. Hned na začátku trasy se nachází dřevěný odpočinkový přístřešek, kde je znázorněna celá mapa okruhu.
Vydáme se směrem po běžecké trase, kde jsou další dva dřevěné altánky s veřejným ohništěm a posezením. U druhého altánku je připraveno stanoviště č. 1, dřevěná tabule s názvem uzlování, kde si mohou děti vyzkoušet několik různých druhů uzlů a smyček. Tak schválně, kdo zvládne třeba lodní uzel nebo dračí smyčku?
Pokračujeme směrem dál po vyšlapané cestičce okolo malého rybníčku až k dalšímu odpočinkovému místu, kde je připraveno stanoviště č. 2, dřevěná tabule ve formě interaktivní hry pexeso. Na otočných dřevěných čtvercích jsou znázorněny významná a turisticky zajímavá z regionu Kroměřížsko. Na tomto stanovišti jsme si zasoutěžili s naším Toníkem a také jsme se dozvěděli o nových zajímavých místech v okolí Kroměříže.
Hned opodál za pexesem se nachází stanoviště č. 3, znázorněné jako konstrukce s dřevěnými otočnými kostkami, a to není nic jiného, než velké piškvorky.
Posledním stanovištěm č. 4 je workout místo pro cvičení s vlastní váhou v přírodě. Jedná se o tři dřevěné konstrukce s kovovými hrazdami. Vyžití zde najdou všechny věkové kategorie.
Nedaleko okruhu se nachází vstup do Podzámecké zahrady, takže se tady nabízí možnost si procházku protáhnout a zajít si do Podzámky třeba na zmrzlinu nebo se s dětmi podívat na zvířátka. Jen pozor, v zahradě se nesmí jezdit na kole ani koloběžce, a to ani děti.
Tuto trasu doporučujeme všem, kteří chtějí vyrazit za klidným místem, kde si ale zároveň mohou i zasportovat. Celý okruh měří necelé 2 km a zabere asi hodinu chůze. Přírodní nenáročný terén nabízí vyžití pro cyklistiku nebo běhání, takže můžete vyrazit s dětmi na kole, anebo si jen tak zaběhat.
Okruh „Šlajza“ slouží i jako příjemná procházka s kočárkem nebo nosítkem. Pokud bydlíte v bytě nebo nemáte zahradu, tak samozřejmě velkým přínosem je také to, že se můžete sejít s přáteli a opéct si společně špekáčky a užít si tak příjemné odpoledne.
Vyzkoušejte určitě i nedalekou novou naučnou stezku v lesoparku Barbořina. Celý výlet najdete ZDE.
Tak sportu zdar a toulavým krokem dál!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.
Skvělý tip na procházku z Nětčic do Zborovic a zpět s dětmi nebo čtyřnohým mazlíčkem.
Výlet ze Slavkova směr Hostýnské kopce - čeká vás vyhlídka Pod Valy, Bukovina a kopec Skalný.
Za ohýbaným nábytkem a svatou horu do Bystřice pod Hostýnem.
Nová naučná stezka nabízí zábavu, poučení, cvičení i krásné výhledy na celé město Kroměříž.
Chropyňský zámek, ptačí pozorovatelna, krásné výhledy i spousta dětských hřišť, to vás čeká na tomto rodinném výletě.
Kousek od Kroměříže a přesto už skoro v horách, vyhlídku Šárka si zamilujete!
Objevte všechny hádanky a vzpomeňte si na příběhy, na které jste už zapomněli.
V Kroměříži je toho tolik, co navštívit. Jak se tady neztratit a dozvědět se více? Poradí vám turistické mapy s průvodci nazvané Kroměříží po svých.
Kdy jste naposledy byli v Květné zahradě v Kroměříži? A byli jste tam už s dětmi? Na prázdniny jsou tady připraveny zábavné a naučné programy šité na míru rodinám s dětmi.
Nenápadné muzeum schované vedle hlavní nádražní budovy v Kroměříži nás doslova nadchlo.
Kroměříž. Památky UNESCO, nádherné zahrady, muzeum, kavárny, architektura. Kde začít a na co nezapomenout?
Není mnoho moravských měst, které by se mohly pyšnit takovým množstvím filmových záběrů, jako Kroměříž. Vzpomenete si na všechny záběry, které se tu točily?
Představujeme vám dnes světově unikátní, geniální a nepochopený časostroj Jana Lindušky, ukrytý v Muzeu Kroměřížska.
V Česku se nenajde jediný člověk, který by při návštěvě hulínského Muzea hraček neřekl alespoň jednou: Jé, tohle jsme měli!
Do Pravčic se jezdí na povidla, na slaďoučkou pálenku, ale taky do muzea. Nahlédnout do světa, ve kterém žili naši dědové, a kde byl každý klásek požehnáním.
Taky jste jako malí milovali vláčky? Modely vláčků, velké lokomotivy, mašiny, stroje…jestli vám ještě pořád zrychluje tep, máme pro vás dneska článek o někom, kdo svoji vášeň pro vláčky dotáhl daleko.