Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na Divoký západ i za zvířátky na Ranč Kostelany

Tak tu máme nový rok, nové vyhlídky, nové výzvy a také nová předsevzetí. Po všech úvahách, co a jak dál a kam se zase letos zatouláme, jsme si řekli, že první den v roce 2022 pojmeme v rámci pohody a klidného prostředí. A tak jsme vyrazili celá rodinka i s naším malým výletníkem a partou přátel na Ranč Kostelany.

Westernové městečko Kostelany leží asi 13 km od města Kroměříž. Autem se k ranči dostaneme asi za 15 minut. Z Kroměříže vyrazíme směrem na obce Jarohněvice – Drahlov – Zlámanka – Lhotka – Kostelany. Je to opravdu kousek, takže s výletem se můžete rozhodnout na poslední chvíli, třeba zrovna jako my. Po příjezdu do obce Kostelany se držíme hlavní silnice nebo ukazatele s nápisem „Ranč Kostelany“. Tyhle informační šipky jsou snad v každé vesničce, kterou projedeme až k samotnému ranči. Dorazili jsme do cíle a bez problémů u ranče zaparkujeme auto.

MAPA TRASY VÝLETU V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

A teď si povíme něco málo o tom, kam jsme vůbec dorazili a kde se vlastně nacházíme. Jedná se o westernové městečko v tradičním moravském vesnickém prostředí nedaleko města Kroměříž, které disponuje spoustou aktivit v duchu divokého západu a country. Ranč se nachází v nádherné lokalitě přírodního parku Chřiby, který je oblíbenou turistickou oblastí jak pro aktivní turisty, tak pro rodiny s dětmi. Celý areál je obklopen chřibskými lesy a hřebeny s krásnými výhledy do okolí.

Tak pojďme na to a rovnou si prozkoumáme celý areál. První nás zaujme honosná dřevěná budova, která je rozdělena do několika částí jako např. restaurace, ubytování a aquacentrum. Majitelé zajisté mysleli na všechny návštěvníky, přímo před vstupem do restaurace Saloon je vybudováno dětské hřiště s houpačkami, klouzačkami a jinými atrakcemi pro malé výletníky.

Po levé straně směrem od restaurace se nachází jednotlivá ubytování, která jsou pojmenována jako např. „Office nebo Blacksmith“. Pod přístřeškem Blacksmith je uchován dobový historický stroj, který dříve sloužil jako mlátička na obilí a také jako lis na slámu. Docela zajímavé že?

Hned kousek vedle je znázorněn celý areál a jeho okolí v podobě malých dřevěných map s kreslenými obrázky zvířat a různých tras kolem ranče.

Pokračujeme po pěšince směrem k ohradě, kde nás přivítají mečící kozy a ovce. Pro děti, a věříme, že i pro dospělé, je to skvělá zábava.

Pěšinka nás vede dál až k westernovému městečku, které je jak vystřižené z amerických kovbojek. Je tady stanice sheriffa, saloon, banka a dokonce malý hřbitov.

Taktéž jsou zde umístěny dobové předměty a kuriozity jako např. dřevěná šibenice s houpající se oprátkou a historický dvouosý nákladový vůz, který v dřívějších dobách tahaly koně. A to vše pod záštitou ve větru vlající jižanské vlajky.

Směrem dál za westernovým městečkem se nachází stáje a ohrada s koňmi, která slouží jako venkovní jízdárna pro trénink koní nebo taky pro svezení vašich dětí.

Za ohradou nás čeká poslední bod našeho výletu a tím je malá dřevěná rozhledna. Jedná se o 5 metrů vysokou vyhlídkovou věž v nadmořské výšce 390 m. n. m. Po vystoupání všech osmnácti schodů se před námi ukáže výhled do třešňového a švestkového sadu a také na úžasné panoramata Chřibů.

Procházku po areálu máme u konce, ale ještě nekončíme a zajdeme se mrknout do restaurace, která nabízí spoustu aktivit.

Je možnost si zde zahrát třeba šipky nebo kulečník. V restauraci je také dětský koutek, avšak nejvíce nás zaujme bowling, kde se hraje i rančerská bowlingová liga.

V restauraci oceníme místní gastro speciality jako je pravý a nefalšovaný rančerský burger. Na své si přijdou i děti v podobě sladkých palačinek a podobných dobrot.

Tenhle výlet doporučujeme hlavně rodinám s dětmi, takže kočárky s sebou, ale i těm, kteří si chtějí užít trochu klidu a pohody uprostřed chřibských lesů. Výlet vám zabere asi 2 až 3 hodiny. V okolí si můžete projít spoustu turistických tras nebo se jen tak potoulat po areálu až k dřevěné rozhledně. V areálu je také v provozu jezdecká škola, letní tábory a také nejvyšší venkovní horolezecká stěna ve Zlínském kraji.

Tak zase příště. Sportu zdar a toulavým krokem dál.

MRKNĚTE NA VIDEO, JAK JSME SI VÝLET UŽILI:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

  • Na Divoký západ i za zvířátky na Ranč Kostelany

  • +420 573 367 272
  • recepce@kostelany.cz
  • PO - ČT: 11 - 20 hod.; PÁ - SO: 11 - 22 hod.; NE: 11 - 19 hod.

V okolí také najdete