Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bruslení v Holešově a procházka zámeckým parkem

Dnes jsme si pro Vás připravili poslední výlet letošního roku a v období mezi vánočními svátky jsme vyrazili do nedalekého města Holešov.

Město Holešov se nachází asi 16 kilometrů od města Kroměříž. Dostanete se sem autem, vlakem, autobusem a v létě také na kole. Cesta autem zabere asi 15 minut. My jsme se na výlet vydali autem a vyrazili jsme z Kroměříže směrem na Hulín a po hlavní silnici jsme pokračovali do Holešova. Projeli jsme větší část města až jsme se dostali k náměstí Dr. E. Beneše, kde je možnost zaparkovat auto, stejně jako kolem zámku, kde jsme zaparkovali i my. Zámek je od náměstí vzdálen asi tři minuty pěšky. Po náročném vánočním programu jsme se rozhodli, že si uděláme pěknou rodinnou procházku v holešovském zámeckém parku i s naším malým výletníkem.

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Před námi se nachází honosná barokní stavba, tou je zámek Holešov.

Po průchodu do zámeckého areálu se dostaneme k nádvoří, které nás zavede až k „oknu“ do zámecké zahrady takzvaného holešovského Versailles. 

V tomhle zimním období se rozsáhlá vodní plocha areálu proměnila na zamrzlou kouzelnou pohádku, kde už jen chybí bruslící rodiče s dětmi. Mráz ale není zatím dostatečně silný, proto zatím nedoporučujeme na vodní ploše zámeckého trojzubce bruslit.

Vydali jsme se tedy pěšky dál do zahrady a prošli si ji křížem krážem. Je to opravdu nádherné místo.

Areál disponuje několika příjemnými cestičkami, procházíme kolem vodních ploch a užíváme si nádech francouzského stylu i v zimě.

Prošli jsme až na konec zahrady přímo k jejím „srdci“. Jedná se o dřevěnou konstrukci, která je ve tvaru srdce. Uprostřed se nachází lavička, kde můžete jen tak relaxovat a kochat se výhledem na zámek nebo si udělat i nějakou tu romantickou fotku na památku. 

Posledním bodem našeho výletu je bruslení na kluzišti v Holešově. Ledová plocha se nachází na Orelském hřišti na ulici Zlínská přímo za restaurací Kanada. K místu vyrazíme autem a bez problémů tady zaparkujeme.

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Kluziště je zřízeno pod záštitou Technických služeb Holešov a musíme říct, že se ledová plocha docela povedla. Areál disponuje i hokejovými brankami, po telefonu je možné domluvit pronájem kluziště a užít si s přáteli třeba hokejový zápas.

Pro běžné veřejné bruslení se zde platí vstup 60 Kč za dospělé, děti od 6 let 40 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma. Je zde možnost zapůjčení bruslí nebo pomocné hrazdy pro nejmenší bruslaře. Vzali jsme s sebou i našeho malého výletníka, který pod stromeček dostal od Ježíška svoje první brusle, a tak jsme je museli ihned vyzkoušet.

Kluziště vlastně ani není možné přehlédnout, protože již z dálkyje slyšet burácení dětí z ledové plochy a zároveň úžasný zvuk bruslí, který se rozléhá po celém areálu široko daleko. Milovníci zimních sportů a bruslení si zde najdou určitě to své a užijí si s celou svou rodinou příjemně strávený den na čerstvém vzduchu. 

Po vydatném bruslení nám pořádně vyhládlo, a tak jsme za odměnu vyrazili do restaurace Kanada, která je přímo naproti kluziště.

V restauraci je  příjemná obsluha, široká nabídka nápojového a jídelního lístku. Pro dnešek je naším tipem místní pizza, kterou tu mají opravdu výbornou.

Tak honem na brusle a pak rovnou do Kanady. Tenhle výlet doporučujeme všem rodinám s dětmi, nadšeným bruslařům a milovníkům zimních sportů. Procházku si můžete udělat před nebo po bruslení, to už necháme na vás. Takže samozřejmě kočárky s sebou. Procházka po parku a okolí vám zabere asi hodinu s tím, že kolik času strávíte na kluzišti je už na vás. To je pro letošní rok od nás vše, tak zase příště. Sportu zdar a toulavým krokem dál. 

JAK SE NÁM NA VÝLETĚ LÍBILO SE MRKNĚTE VE VIDEU:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 

  • Bruslení v Holešově a procházka zámeckým parkem

Info

V okolí také najdete