Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kudy Kroměříží po svých? Poradí vám mapky s trasami

V Kroměříži je toho tolik, co navštívit. Zámek a zahrady, muzeum s interaktivními výstavami, Expozici Karla Kryla, Zrcadlové bludiště, čokoládovna, pivovar. Můžete prozkoumat židovskou historii Kroměříže nebo poznat kostely, jejichž věže tvoří nezapomenutelné panorama města. Jak se tady neztratit a dozvědět se více? Poradí vám nové turistické mapy s průvodci nazvané Kroměříží po svých.

Pro letošní sezónu vydalo město Kroměříž hned čtyři nové mapy, které vás provedou těmi nejkrásnějšími místy Kroměříže. Obsahují jednoduchou trasu vyznačenou v mapě a k tomu popisky jednotlivých míst i zajímavosti, které potkáte po cestě. Mají atraktivní formát tak akorát do kapsy, jsou přehledné a provedou vás městem křížem krážem. Tak pojďme na to!

Začít můžete třeba trasou č. 1, která vás provede Arcibiskupským zámkem a zahradami. Dlouhá je 1,5 kilometru, trvá zhruba 30 minut, pokud nepočítáme prohlídku zámku nebo zahrad. A protože si je prohlížet určitě chcete, a my vám to vřele doporučujeme, pokud to otevírací doba dovolí, počítejte klidně s půl dnem. Na zámku se projdete úžasnými interiéry, no a Podzámecká a Květná zahrada jsou kapitoly samy o sobě. Podzámku si můžete projet i vláčkem. Je to rychlé, pohodlné a zajímavé.

Druhá trasa vás zavede za židovskou historií. Uvidíte kameny zmizelých (tzv. stolpersteine) i bývalou separační zeď, která oddělovala běžné občany od těch židovských. Podíváte se na místo, kde stávala synagoga i na památník holocaustu od Olbrama Zoubka nebo bývalou židovskou radnici.

Třetí trasa se jmenuje Kostely tvořící historii města. Projdete se barokem i gotikou, uvidíte Arcibiskupské gymnázium Starou Vikárku nebo Proboštství. Po cestě také potkáte rodný dům Maxe Švabinského nebo Mlýnskou bránu, která bývala součástí městského opevnění a dnes je jedinou dochovanou městskou branou (Vodní a Kovářská brána byly v minulosti zničeny).

Poslední, čtvrtá trasa, je tu pro děti. Uvidíte spolu místa, která jsou pro děti zajímavá a váže se k nim i zajímavý příběh. S dětmi se můžete vydat také do zábavného Zrcadlového bludiště, do Muzea Kroměřížska na novou výstavu Poklady staré půdy nebo se pokochat výhledem ze zámecké věže. Odměnou za pozornost a ušlou trasu pak může být návštěva kroměřížské čokoládovny.
Za sebe ještě přidáváme možnost přidat si k trase skvělé městské hry, které si stáhnete do mobilu. Aby to děti měly trochu zajímavější. V Turistickém informačním centru zjistíte více. Jako suvenýr z Kroměříže můžete dětem zakoupit kroměřížské pexeso nebo omalovánky.

 

  • Kudy Kroměříží po svých? Poradí vám mapky s trasami

  • Turistické informační centrum Kroměříž: od května do září PO - PÁ: 9 -18 hod., SO: 9 -17 hod., NE: 10 - 17 hod.; od října do dubna PO - PÁ: 9 -17 hod., SO: 9 -14 hod.

V okolí také najdete