Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Magická výprava na noční Hostýn

Jasně, na hory je lepší chodit ve dne. Člověk vidí pod nohy, vidí pod kopce a není taková zima. Čas od času je ale fajn vyrazit až potom, co slunko zapadne. Uvidíte hory úplně jiné, než je znáte. A můžete si užít tak magickou atmosféru, jakou třeba na Hostýně umí udělat jenom zasněžená zimní noc.

Délka trasy: 2 km od rozcestníku Chvalčov - Lázně
Doba: 1,15 hod.
Náročnost: středně těžká / převýšení 290 m
Občerstvení: přes den otevřená okýnka některých stánků a v restaurace v poutním domě, večer raději vlastní termosku s čajem a svačinu

MAPA TRASY KE STAŽENÍ >>> IDEÁLNÍ DO MOBILU

Vydat se na Hostýn v noci chce dobré boty a dobrou čelovku. Cesta totiž vede lesem, po sněhu, po ledu, po zmrzlých kořenech i zamrzlých potůčcích. Není ale dlouhá, nebojte se, určitě ji zvládnete.

Začít můžete na Chvalčově nebo v Bystřici pod Hostýnem. Cesta z Bystřice je dlouhá asi 2 kilometry, cesta z Chvalčova 3. Nahoře budete cobydup, nebojte se.

Vystoupejte po značené turistické trase od Bystřických lázní, povede vás kolem Vodní kaple po kamenných schodech až k bazilice. Hned, jak se vyloupnete z lesa, uvidíte před sebou kapličku osvětlenou světýlky červených svíček, a pokud budete mít štěstí a bude zrovna sníh, můžete tady chviličku rozjímat nad tím, jaké to asi bývalo na horách dřív.

Dál pokračujeme po kamenných schodech až ke kramářským boudám a budkám, které jsou teď v noci zavřené a spí. Před námi se na horizontu strmí bazilika Nanebevzetí panny Marie, kolem jsou stromy obsypané sněhem, pod nohama tiše vrže a chroupe zmrzlý sníh.

Taková umí být noc na horách. Ledová a krutá, a přitom čarovně krásná. Uvidíte, že nočního výletu určitě nebudete litovat.

  • Magická výprava na noční Hostýn

V okolí také najdete