Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nová naučná stezka Medkovy rybníky v Kroměříži

Trávíte hodně času s dětmi a už nevíte, jak je zabavit? Tak co třeba rovnou v Kroměříži. Objevování a poznávání naší krajiny a přírody není nikdy dost, a tak jsme se vydali na krátký výlet k Medkovým rybníkům, kde díky městu Kroměříž vznikla nová naučná stezka pro děti s informačními tabulemi. hlavním tématem je voda a s ní související živočichové jako ptactvo nebo ryby. Bude nás čekat celkem šest zastávek. Tak hurá do přírody!

Doporučení: krátká procházka pro rodiny s velkými i malými dětmi
Terén: polní cesta, chodník
Délka trasy: cca 700 m
Časová náročnost: 1 h (záleží na vás)
Občerstvení: zabalit s sebou
Vybavení: pěší výlet, popř. kočárek nebo nosítko

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Jedná se o nově zřízenou naučnou stezku, která se nachází na okraji města Kroměříž v ulici Bílanská, dO které zajíždí i městská hromadná doprava k autobusové zastávce Jožky Silného, nebo se sem můžete vydat pěšky  či na kole směrem od vlakového nádraží ulicemi Hulínská a Bílanská.

Hned před vstupem nás čeká první zastávka, kde je umístěna dřevěná tabule s kompletním obsahem naučné stezky a také krátká zmínka o místě, kde se nacházíme. Medkovy rybníky jsou pozůstatkem těžby cihlářské hlíny, jsou to tedy bývalé hliníky. Místními je lokalita běžně nazývána jako „Meďák“. Slovní spojení se váže k rodině Jana Medka, který zde kdysi provozoval výrobu cihel. V dnešní době jsou rybníky nejčastěji vyhledávány převážně k rybaření.

Druhá zastávka s informační tabulí slouží jako hádanka a poznávání vodních živočichů. Jsou zde znázorněny černé siluety s nápovědou, a tak jsme s naším malým výletníkem hádali, o jaký druh ptactva se jedná. K místu byla zřízena i lavička k odpočinku.

Třetí a čtvrtá zastávka jsou na téma „Poznej stromy“, kde jsme si za pomoci otočného kola s nápovědou vyzkoušeli přiřadit správný strom a také určit, zda se jedná o listnatý či jehličnatý strom.

Moc se nám líbila i zastávka znázorňující pomocí informační tabule „Dendofron“, kde jsme si vyzkoušeli poznání zvuku dřeva jako je např. jasan, smrk či modřín.

Už jsme skoro u cíle, a čekají nás poslední dvě zastávky s názvem „Voda v krajině“. Je zde rovněž umístěna lavička k odpočinku a dřevěná tabule s obrázky a informacemi o koloběhu vody a jakými způsoby se voda na planetě vyskytuje.

Jako názorný příklad a bližší poznání je zde vybudován dřevěný vodní splávek se dvěma rozdílnými žlábky, a my se tedy seznámíme s tím, jak funguje průtok vody v přírodě.

Celá stezka je nabitá interaktivními hrami a je skvělé, že učí hlavně děti, ale i dospělé tomu, jak se v přírodě chovat a že nic není samozřejmé.

A JAK JSME SI VÝLET UŽILI? MRKNĚTE NA VIDEO:

Užívejte výletování! Sportu zdar a toulavým krokem dál.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:

Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Nová naučná stezka Medkovy rybníky v Kroměříži
    Bílanská ulice
    767 01 Kroměříž

V okolí také najdete