Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pěšky z Trojáku do Valašského Meziříčí

To nejkrásnější z valašské přírody najdete cestou z Trojáku do Valašského Meziříčí. Jde se horami, lesem, po loukách a pastvinách, kolem chaloupek a vesničkami, až dojdete do krásného Meziříčí.

Start: Troják
Cíl: Valašské Meziříčí
Délka trasy: 21 Km
Převýšení: 235 m
Profil trasy: nenáročná trasa po lesních a polních cestách

MAPA TRASY V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Hostýnské vrchy jsou hornatinou, která se rozkládá od Holešova ke Zlínu, na Vsetín a k Valašskému Meziříčí. Nejvyšším kopcem je Kelčský Javorník s krásnou rozhlednou, tím nejznámějším pak Hostýn, který je nejnavštěvovanějším mariánským poutním místem v celém Česku. Dnešní výlet povede přímo ze srdce hostýnských hor - z Trojáku až do krásného městečka Valašské Meziříčí.

Začínáme na Trojáku, kam jezdí několikrát denně autobus z Přerova, ze Vsetína i ze Zlína. Doporučujeme začít hned ráno, kdy se hory teprve probouzí, v údolíčkách se válí mlha a vy můžete pozorovat probouzející se den z rozhledny Maruška.

Cesta vede po zelené NS Tesák na Marušku a odtud se noří do lesa k Bludnému. U starého javoru na samém hřebeni si můžete dát něco malého na sváču a pokračovat dál kolem horských samot a vrchu Čečetkov až k lesnímu hrobu partyzána Franty Belgičana.

Nad Lázy se napojíte na Cyrilometodějskou stezku, projdete horskou vesnicí s krásnou dřevěnou zvoničkou a před jejím koncem uhnete doprava po červené k vrchu Kuželek. Na rozcestí Hůrka doporučujeme na chvilku opustit značku a vydat se rovně po lesní pěšině, ke které se značka za pár desítek metrů zase stáčí. Tam, kde se potkají, stojí prastaré lípy, kterým se říká U Mrnuštíků. K obrázku Panny Marie se tu konají každoroční poutě. Užijte si tenhle klidný kousíček krajiny.

Po červené pokračujte dál a nezapomeňte v lese Na Pasekách odbočit k pomníčku císaře Fr. Josefa. Odtud prý v roce 1897 sledoval manévry loudonských vojsk, které cvičily u Bystřice pod Hostýnem.

Odtud pak pokračujte svažitými cestami až k prvním domkům nad Valašským Meziříčím. Cesta vás dovede až na nádraží, ale my ještě doporučujeme odbočit do centra města, projít kolem dřevěného kostel sv. Trojice ze 16. století až k zámku a na náměstí.

  • Pěšky z Trojáku do Valašského Meziříčí

V okolí také najdete