Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Samota v Chřibech – krásné místo pro rodinný výlet

Máte doma děti, potřebujete je trošku zabavit a zároveň si chcete užít rodinný den i s malou procházkou? Tak pojďte s námi vyrazit za hranice města do areálu Motorestu Samota. Prozkoumejte také přilehlé okolí, které se nachází v idylickém prostředí uprostřed chřibských lesů nebo, chcete-li, takzvaných Buchlovských hor.

Doporučení: pro všechny rodiny s menšími i většími dětmi
Časová náročnost: 2 - 3 hod.
Občerstvení: místní restaurace, náš tip – Jelení steak
Vybavení: kočárek, nosítko

A jak se vlastně k Samotě dostaneme? Motorest Samota leží na okraji okresu Kroměříž, u hlavní cesty nedaleko obce Zástřizly na silnici E50, která vede z Brna do Uherského Hradiště. My jsme se sem vydali z Kroměříže.

MAPA TRASY Z KROMĚŘÍŽE V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Hned při příjezdu nás přivítá budova restaurace, která je postavena ve stylu dřevěné hájenky. Vaří zde tradiční česká jídla i zvěřinu.
Přímo v areálu se nachází velké venkovní dětské hřiště v lesním stylu, kde potkáváme několik dřevěných soch v podobě různých zvířátek a pohádkových postav.

My jsme dneska vyrazili i s naším Toníkem, který si tohle místo také pamatuje z našeho podzimního výletu. Nejvíce se nám líbí rozsáhlá prolézací konstrukce se skluzavkou na kuří nožce nebo taky trampolína, která je zapuštěná do země. Ano, na té se vyřádí celá rodina.
Výhodou je také to, že hřiště je kompletně potáhnuté zeleným kobercem, kde mohou děti běhat jen v ponožkách.
Pro děti je největším lákadlem tunel, který vede pod zemí okolo hřiště, tady si ti nejmenší užijí spoustu legrace a my máme trochu klidu k odpočinku.

 Když se dostatečně vyřádíme i odpočineme, přesuneme e do další části areálu, krásné udržované zahrady.
Jsou tady romantická zákoutí s lavičkami a houpačkami, odkud pozorujeme vodní jezírka s rybkami.
V zahradě najdeme i další vodní prvky, kameny a skalky nebo taky ručně vyřezávané sochy jako je třeba čert, který hlídá vodní kolo.
Ze Samoty můžete vyrazit pěšky třeba na rozhlednu Brdo (necelých 7 kilometrů) nebo na druhou stranu ke zřícenině hradu Střílky(2 kilometry).

My jsme se rozhodli využít zapadajícího slunce a zajet autem do Kunkovic, které jsou odtud jen kousek.

MAPA TRASY ZE SAMOTY DO KUNKOVIC V APLIKACI MAPY.CZ >>> ZDE

Krajině kolem se říká Moravské Toskánsko. Chceme se o tom přesvědčit a udělat si pěknou procházku.
Dominantou této malebné krajiny na pomezí Zlínského a Jihomoravského kraje je větrný mlýn holandského typu, který se tyčí nad Kunkovicemi. Dnes již nemele, ale po rekonstrukci je v soukromém vlastnictví a slouží k netradičnímu ubytování.
Projdeme se po okolí mlýna, cestiček a plání je tady spousta. Užíváme si romantiku při jarním západu slunce a těšíme se na další dobrodružství, která nás při objevování Kroměřížska ještě čekají.

JAK JSME SI VÝLET UŽILI? MRKNĚTE NA VIDEO:

Tak sportu zdar a toulavým krokem dál!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro Kroměřížsko výlet zpracovali:
Sabča, Honza a malý Toník
„Jsme mladá aktivní rodina, která potřebuje pravidelný nádech přírody a objevování nových míst, protože lidé kteří cestují s touhou dozvědět se, cestují přes všechny dálky, hlavně k sobě samému. Tak pojďme si to užít a prozkoumejme toulavými kroky náš překrásný region“.

Na další výlety od Sabči a Honzy mrkněte tady.

  • Samota v Chřibech – krásné místo pro rodinný výlet
    Zástřizly 81
    76805 Zástřizly
  • 573 375 062
  • samota.motorest@seznam.cz
  • PO - ČT + NE 9 - 21 hod, PÁ + SO 9 - 22 hod

V okolí také najdete