Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Němčice

První zmínka o Němčicích je z roku 1261. Z dávných dob mají Němčice vzácnou památku - kamenný smírčí kříž, na kterém byl kdysi i nápis, dnes již nečitelný. Stojí na severní straně obce vlevo při cestě z návsi na Starou Ves u ovocného sadu.

Z devatenáctého století zůstala zachována památná kaplička a zvonice. Původně zde byla vybudována základní škola, ale v roce 1977 zde byla výuka zrušena a děti dodnes docházejí do školy v Kostelci u Holešova. Budova školy je využita pro mateřskou školu a jako sídlo obecního úřadu.

Němčice jsou odedávna známy tím, že zde pracovalo mnoho spolků, například čtenářský spolek "Svatopluk", později přejmenovaný na "Odbor národní jednoty", který se staral o knihy, pořádal ochotnická divadelní představení, kácení máje atd.. Založen byl také Střelecký oddíl - později Myslivecké sdružení, fotbalový oddíl, Sokol, Hasičský sbor...Významným spolkem jsou zahrádkáři, protože vykonávají poctivou práci již od svého založení v roce 1958 a starají se o vzhled obecních parků a pomáhají drobným pěstitelům při práci na polích a v zahradách svým traktorem, secími strojky a jiným nářadím. 

 

 

  • Němčice
    Němčice 68
    76843 Kostelec u Holešova
  • 573 385 359
  • obecnemcice@volny.cz
  • Pondělí: 7:30 - 16:00 Středa 7:30 - 17:00 Pátek: 7:30 - 10:00

V okolí také najdete