Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Míškovice

Obec se nachází v okrese Kroměříž a leží přibližně 10 km jihozápadně od města Holešov a 15 km severozápadně od Zlína. V obci se nachází téměř veškerá občanská vybavenost - mateřská škola, pošta, prodejna smíšeného zboží, pohostinství, kadeřnictví, kosmetika, pedikůra, masáže.

Využít je možno také fotbalové hřiště či víceúčelové sportoviště s umělým povrchem, malorážkovou či brokovou střelnici. Místní občané organizují také mnoho kulturních akcí, např. Pouť sv. Antonína, Masopustní oslavy, Otevírání vody, konají se zde také různé výstavy, plesy, taneční zábavy atd.

Obec nabízí také dvě památky, které jsou zapsány do ústředního seznamu nemovitých kulturních památek České republiky. Jedná se o Filiální kostel sv. Antonína - jednolodní kostel vystavěný v letech 1922 - 1927, vysvěcený v roce 1928. Strop je vyzdoben čtvercovými kazetami, končí elipsovitým kněžištěm, v němž je umístěn mramorový oltář. Druhou památkou je kaple sv. Floriana, která se nachází na rozcestí Mysločovic a Machové. Pokud si chcete prohlédnout další památky, můžete se zastavit podívat na sochu sv. Josefa - kamenná socha uprostřed návsi, před objektem obecního úřadu. Dále na sochu p. Marie Lurdské - kamenná socha u cesty do Mysločovic, kříž na hřbitově z roku 1858 či Památník padlých - pomník obětem 1. světové války, který se nachází před vstupní branou na hřbitov. 

 

 

  • Míškovice
    Míškovice 46
    768 52 Míškovice
  • 573 387 037
  • ou@obecmiskovice.cz
  • Pondělí, Středa: 8:00 - 17:00 Úterý, Čtvrtek: 8:00 - 14:00 Pátek: 8:00 - 13:00

V okolí také najdete