První zmínka o obci je z roku 1275, v 16. století byla uváděna jako Ruclavice či Rudslavice, dnešní název byl obnoven až v roce 1925 ministerským nařízením. Ludslavice měly staré pečetidlo z roku 1699, na němž je uvnitř nápisu Peczet obecni diediny Rutzlawitz vyobrazen štít a na něm pták poněkud neurčitého vzhledu, zřejmě z čeledi kurovitých. V literatuře byl vždy označován za kohouta. V roce 1995 byl vypracován heraldikem panem Loudou návrh znaku a praporu obce - černý kohout s červeným hřebínkem, lalokem a zbrojí. Parlament v roce 1995 udělil znak a prapor obci.
Mezi nejvýznamnější památku obce Ludslavice patří kostel sv. Václava, který nabyl dnešní podoby přístavbou v roce 1958. Za zmínku stojí také Kaplička P. Marie, která se nachází v polích pod lípou před obcí Ludlsavice. Kaplička byla postavena v roce 1908. A v neposlední řadě musíme zmínit Kříž z roku 1880 - pod křížem stojí dvě sochy při modlitbě, s očima upřenýma ke kříži. Patrně se jedná o P. Marii nalevo a Maří Magdalénu napravo. V podstavci se nachází reliéf kalichu a hostie.
Aktuálně žije v Ludslavicích 497 obyvatel. V obci najdete mateřskou školku, 1. - 5. ročník základní školy, dále prodejnu potravin a farmu zemědělské společnosti. Společenský život v obci je velmi pestrý - jsou dodržovány tradice jako vodění medvěda, klabotání, vítání občánků, hodová zábava a další. V obci působí také různé sdružení, kluby a spolky.
Tam kde hanácká rovina zabírá na holešovsko a setkává se s Hostýnskými horami, leží obec Přílepy.
Kostelec u Holešova je pro svou polohu vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci.
Do Černé kaple jsme kdysi zabloudili úplnou náhodou a od té doby na ni nemůžeme zapomenout.
Rozhlížíme se po synagoze a tiše vnímáme zvláštní atmosféru, která tu na nás působí.
Teď v předjaří je uvnitř docela chladno, ale po celá čtyři staletí tady žhnula kovářská výheň.
Stranou vesnické návsi v Kurovicích stojí středověký hrad. Kromě toho, že byste se z něj mohli učit historické stavební slohy, je to taky hrad plný tajemství. Pojďte s námi dál.