První písemná zpráva o existenci osady pochází z roku 1342, kdy ji koupil moravský markrabě Karel. Brzy však přešla do majetku moravského roku Šemberků, za jejichž vlády se stala součástí jejich holešovského panství a setrvala u něj až do zániku patrimoniální správy.
Úhlednou náves tvoří dvě řady bývalých výstavních gruntů, jak se píše ve staré kronice. Ostatní byly zrekonstruovány, ze sýpek a komor udělány pokoje, okna jsou větší, některé jsou přebudovány na jedno a dvoupodlažní rodinné domy. Uprostřed návsi stojí zděná zvonice, před níž je pomník padlým vojínům v I. světové válce. Protože dětí v obci přibývalo a stará škola nestačila, byla v roce 1912 postavena nová jednopodlažní budova na kraji obce u cesty do Míškovic, v roce 1975 však byla škola zrušena a děti jezdí do základní školy v Mysločovicích. V obci zůstala mateřská škola.
Tam kde hanácká rovina zabírá na holešovsko a setkává se s Hostýnskými horami, leží obec Přílepy.
Kostelec u Holešova je pro svou polohu vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci.
Do Černé kaple jsme kdysi zabloudili úplnou náhodou a od té doby na ni nemůžeme zapomenout.
Rozhlížíme se po synagoze a tiše vnímáme zvláštní atmosféru, která tu na nás působí.
Teď v předjaří je uvnitř docela chladno, ale po celá čtyři staletí tady žhnula kovářská výheň.
Stranou vesnické návsi v Kurovicích stojí středověký hrad. Kromě toho, že byste se z něj mohli učit historické stavební slohy, je to taky hrad plný tajemství. Pojďte s námi dál.