V katastru obce vznikly v období třicetileté války i čtyři drobné stavby. Jedná se o pozdně barokní kapli, která stojí při cestě do Pacetluk, Boží muka nad vsí směrem k Holešovu, kaplička u silnice k Holešovu a zvonice na návsi. K dalším významným památkám obce Bořenovice patří také válečný hrob padlých v I. světové válce a pomník Sv. Panny Marie Svatohostýnské. Za zmínku stojí samozřejmě také větrný mlýn, který se v současné době nachází v rymickém skanzenu.
Škola zde fungovala v letech 1897 - 1974, kdy byla kvůli špatnému fyzickému stavu zbourána. Nyní děti dojíždějí na základní školy do Holešova. Po revoluci v roce 1989 obec získala znovu svou samostatnost, poté byla zrealizována celá řada významných investičních akcí a začaly se v obci každý rok slavit hody. V roce 2008 byl na zvonici umístěn nový zvon a v roce 2010 byla zvonice prohlášena Ministerstvem kultury ČR kulturní památkou, protože se jedná o jednu z nejstarších a nejhodnotnějších zvonic ve Zlínském kraji.
Bořenovská zvonice je snad největší místní zajímavostí. Byla postavena pravděpodobně za vlády Marie Terezie. Zvon měl varovat před blížícím se nebezpečím, zvonění také oznamovalo i aktuální čas a z církevního hlediska má zvon svolávat věřící k ranní, polední či večerní modlitbě. Původně býval ve Zvoničce umístěn dřevěný procesní kříž, který je nyní uložen na Obecním úřadě. Dosud je používán při slavnostních průvodech i jiných významnějších událostech obce. Jedná se o jednu z nejstarších dochovaných obecních zvoniček ve Zlínském kraji, která vznikla brzy po vydání ohňového patentu Marií Terezií. Svou polohou dominuje prostoru na návsi a je důležitým prvkem návsi obce.
Kostelec u Holešova je pro svou polohu vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci.
Tam kde hanácká rovina zabírá na holešovsko a setkává se s Hostýnskými horami, leží obec Přílepy.