Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kavárna LOR Café

Maličká kavárna sice působí zvenku nenápadně, jakmile ale vezmete za kliku, zjistíte, že je uvnitř pravidelně velmi živo. Chodí se sem na zákusky, na kávu i na koktejly, chodí sem studenti na čaj, rodinky na svačinku i babičky na kávu s něčím ostřejším.

Kavárnu na bystřickém náměstí otevírala Tereza Lorencová v roce 2022. Původně měla v plánu pomoci kamarádce otevřít bezobalový obchod a občas jí trochu vypomoct. Věci se ale daly do pohybu, obchod se otevřel úplně jinde a prázdný prostor využila Tereza pro novou kavárnu.

Kdysi dávno se sem chodilo do mléčného baru nebo pro modelářské zboží, dnes tu voní káva a je tu příjemně, ať už za oknem pálí sluníčko nebo hustě prší. Tereza Lorencová se totiž stará o to, aby ve vitrínce byl výběr zákusků, abyste si tu mohli dát slanou nebo sladkou snídani, voňavý čaj a výborné espresso. A i když to na první pohled vůbec nevypadá, je to docela zápřah.

Kavárnu totiž Tereza otevírala jako maminka dvou malých dětí. Vybalancovat starost o nový podnik, péči o děti a k tomu občasné pečení dezertů nebyla úplně legrace. Pomohl ale manžel i celá rodina. A v kavárně je teď po většinu času opravdu plno. Musíme říct, že zaslouženě.

No a co tady doporučujeme? Každý den tu najdete alespoň jednu slanou a jednu sladkou snídani, oku i jazyku lahodící zákusky, na mlýnku kávu Manuel Caffé a výběr kvalitních čajů, rumů i dalších drinků.

V létě by měla přibýt předzahrádka, Tereza uvažuje o filtrované kávě i o dalších novinkách. Co tady ale určitě zůstane stejné je, že se budete cítit jako v bavlnce.

  • Kavárna LOR Café
    Masarykovo nám. 68
    76861 Bystřice pod Hostýnem
  • +420 601 525 473
  • lorcafe.bph@gmail.com

Štítky

V okolí také najdete