Cookie Consent by Free Privacy Policy website

INVINO - Vínárna a galerie vín v Kroměříži

Podloubí staré více než tři století na kroměřížském náměstí ukrývá místo, o kterém by měli vědět všichni fanoušci skvělých vín. Od roku 2022 tu najdete bohatě zásobenou “vínotéku” a galerii vín, ve které korky ukrývají především vína oceněná světovými medailemi. Chodí se sem pro krásné lahve, na skleničku, na degustaci nebo na víno a tapas. Doporučujeme.

O domě U Zlatého kohouta jsme si tu už párkrát povídali. Jednak kvůli příjemné cukrárně Amadeus, ale taky kvůli hotelu se stylovým hostelem a wellness, který v tomhle domě najdete. Tam, kde dřív bývala malá hotelová lobby, je dnes něco mnohem lepšího - příjemná vinotéka s víny světových šampionů.

Jednoduchý a útulný interiér, v létě posezení venku ve stínu staletého podloubí, uvnitř láhve známých i méně známých vinařství. Tak vypadá se zkratce vinotéka INVINO v Kroměříži, která je součástí hotelu U Zlatého kohouta a kterou má na starost sommeliér Václav Kokeš. Na skleničku tady ochutnáte vína především z moravských vinohradů, která se ale pravidelně střídají.

Díky tomu se tady nikdy nebudete nudit. Poznáte vína oceněná na světových soutěžích, poznáte nové vinaře a nové viniční tratě. Můžete sem zajít na degustaci konkrétních vinařství nebo odrůd, můžete si ale objednat i soukromou degustaci pro skupinu lidí i dvojici.

Vinotéka INVINO je příjemným kroměřížským překvapením, které ocení ti, kteří prostě mají rádi dobré víno, ale i ti, kteří už pili kde co a ve vínech se opravdu vyznají. Doporučujeme nejen vynikající vína, ale také povídání se sommeliérem, který toho o vínech ví opravdu spoustu, a který vám nabídne přesně taková vína, jaká máte rádi.

Před návštěvou vinárny INVINO doporučujeme provést rezervaci telefonicky na tel. čísle 608 554 062 nebo pomocí emailu: info@in-vino.cz.

  • INVINO - Vínárna a galerie vín v Kroměříži
    Velké náměstí 21/3
    76701 Kroměříž
  • +420 608 554 062
  • info@in-vino.cz
  • PO - NE 16:00 - 24:00

V okolí také najdete