Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Café Republika Holešov

Na náměstí v Holešově je toho dost co obdivovat. Kostel Nanebevzetí Panny Marie s unikátní černou kaplí, nově zrekonstruované Masné krámy i barokní Mariánský sloup, a poslední dobou taky hned několik dobrých gastropodniků. Mezi nimi je také Café Republika.

Útulně schovaná v rohu náměstí hned u kostela, otevírá dveře každé ráno kavárna Café Republika. Můžete se posadit na zahrádku, do rušnější přední části kavárny nebo až dozadu ke klidnému stolečku v příjemném pološeru.

Pro co se sem chodí? Jednak za fajn atmosférou s výhledem na kostel a barokní Mariánský sloup, jednak hlavně na domácí zákusky a výbornou kávu.


Ve vitríně každý den najdete velkorysý výběr zákusků, dortů a makronek, croissantů a dalších dobrot. V létě zmrzlinu a v zimě voňavý punč. Na čepu tady mají Ferdinanda, chodí se sem na skleničku červeného nebo na nějaký dobrý karibský rum.

Kavárnu si tu v roce 2019 otevřeli manželé Hlobilovi a od té doby sbírá body nejen mezi místními, ale také mezi návštěvníky zámku, synagogy nebo městské památkové zóny. Držíme palce!

  • Café Republika Holešov
    nám. Dr. E. Beneše 39/15
    76901 Holešov
  • 774 445 440
  • caferepublika@seznam.cz
  • PO - ČT, NE: 8.00 - 20.00 PÁ + SO: 8.00 - 21.00

V okolí také najdete