Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pivovar Kroměříž: Jednoho Maxmiliána, prosím

Také máte rádi živá piva, která jsou nepasterovaná a plná opravdové chuti? V tom případě byste si v Kroměříži měli dát Maxmiliána. Pivo pojmenované po našem slavném rodákovi Maxu Švabinskému se vaří přímo tady u nás v Kroměříži.

Nenápadná budova na okraji Kroměříže jakoby snad ani nedávala tušit, že právě tady se dělá něco takhle dobrého. Pivovar Kroměříž slaví v roce 2022 deset let fungování a za tu dobu tady uvařili hektolitry skvělého piva. Původní domovarník, který pivovar zakládal, pan Krohe, pivovar předal pánům Hořčičkovi a Hrabalovi, kteří se o něj starají dodnes.

Vaří se tady speciály, které se vaří jen jednou jedinkrát. Mezi ně patří třeba řada Single, do které se pokaždé dává jiný chmel, takže každé pivo chutná jinak. Vaří se tu ale piva i pro tradiční pivaře, takže v místní Pivotéce Maxmilián najdete také světlý ležák 11°nebo výčepní desítku a dvanáctku. Mají tu i také oblíbené piva typu PALE ALE.

Výstav pivovárku je 230 tisíc litrů, o které se stará jeden sládek, kterému pomáhají brigádníci a kolegové z řad profesionálních hasičů, kteří sem chodí tak trochu vypnout.

V Kroměříži můžete Maxmiliána ochutnat v Radničním sklípku, Dalconte, baru Kdovíkde, Melody Café nebo v Pivním baru U Studny. Jinak jsou piva k dostání v Olomouci, Ostravě, Brně, Znojmě a také v Bratislavě.

Tak na zdraví!
Náš tip: nový průvodce po Kroměříži „Kde se pivo vaří“ vás provede po všech třech kroměřížských minipivovarech. K dostání je v Turistickém informačním centru Kroměříž. Dalším lokálním pivovarem z našeho regionu je Záhlinický pivovar.

 

 

  • Pivovar Kroměříž: Jednoho Maxmiliána, prosím
    Na Sádkách 2798/9
    76701 Kroměříž
  • +420 702 204 988
  • obchod@pivomaxmilian.cz
  • PO - PÁ 8:00 - 18:00 SO 8:00 - 15:00

V okolí také najdete