Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Café Bistro Matiné Kroměříž

My, co rádi jíme, víme, že jedním z nejdůležitějších jídel je snídaně. Její důležitost se dá srovnat snad jen s obědem, večeří a sem tam nějakou dobrou odpolední svačinkou. Tak či tak, snídani není radno zanedbávat. A kam vyrazit na snídani nebo brunch v Kroměříži? Do legendární Ztracenky, do kavárny a bistra Matiné.

Ztracená ulice je vůbec naše nejoblíbenější ulička v Kroměříži. Vede z města k zámku a je v ní hned několik podniků, které stojí za to. Navíc se z ní dá starosvětskou Lennonovou uličkou projít na náměstí a shodou okolností rovnou k Velo Café a kavárně Atmosféra u zámku. Pro gurmány je tahle lokalita malým rájem.

Zpátky k dnešnímu tématu – snídani. Jak už jsme řekli, my, milovníci brunchů a dobrot, máme jistá snídaňová pravidla. Za prvé – snídaně může být kdykoliv od 7 od rána do 16 odpoledne. Za druhé – ke snídani se pije dobrá káva, čaj, voda nebo džus, ideálně z velkého hrnku nebo sklenice. Čím větší, tím lepší. Za třetí – na snídani je potřeba dát si slané i sladké. No a za čtvrté – při snídani se nespěchá.

A protože i v Kroměříži existují místa, kde se tohle ctí, vyrazili jsme na snídani do Café Bistro Matiné. Stolky a klasické židle v tmavém dřevě, vůně kávy, ve vitrínce quiche a dorty. Takhle by mohlo vypadat každé ráno.

Na stole nám přistál toast s míchanými vejci a uzeným lososem, francouzský talíř s croissantem a sýrem Brie, cappuccino, čaj a dort. V nabídce toho ale bylo mnohem víc. Česká i světová snídaně, müsli s jogurtem i polévka, koláče, dorty, panini i saláty. To proto, že Matiné je tu pro hladové poutníky po celý den, nejen na snídani. Mají tady týdenní menu, a mají tady také pomazánky, za což je doslova milujeme.

A víte, co je na tom opravu úžasné? Že se sem na snídaně, na obědy, na večerní skleničku a na kávu chodí už deset let. V dnešní turbulentní době je to úctyhodné číslo a my, kdo snídaním opravdu rozumíme, doufáme, že se můžeme těšit na další stejně skvělé desítky.

 

  • Café Bistro Matiné Kroměříž
    Ztracená 11/31
    767 01 Kroměříž
  • +420 573 330 774
  • bistro@matine.cz

V okolí také najdete