Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kavárna Atmosféra u zámku: Vítejte doma

Na návštěvě u někoho, koho máte rádi, je nejlepší to, že se nemusíte ptát, jestli si můžete přečíst noviny, které leží na židli, jestli můžete ochutnat bábovku, která je rozkrojená na stole a ve které skříňce je cukr. On se vám zase nemusí omlouvat za to, že má každý hrníček jiný, protože vy dobře víte, že tenhle je po tátovi, ten s růžičkami má z výletu na blešák a z toho s kočičkou se nejlépe pije káva. No, a takové je to i v kroměřížské Atmosféře u zámku. Milé, útulné a jako doma.

Kdyby byla Kroměříž Prahou, bylo by místo, kde leží Atmosféra u zámku, tím nejlukrativnějším nájmem ve městě. Přímo na náměstí, pár kroků od Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady, v podloubí z 15. století. V Praze byste tam našli turistickou past s předraženými českými jídly, v Kroměříži na tomhle místě najdete kavárnu, která je doslova malebná.

Zvenčí vás vítají dřevěné okenice a stolečky rozeseté pod historickým podloubím. Jakmile po pár schůdcích vstoupíte dovnitř, máte chuť se usmát.

Na stěně u dveří visí noviny, záclonky v oknech se mírně pohupují ve vánku, na poličce leží knížky a mezi nimi sušené květiny. To, pro co jste sem ale přišli, je ve vitrínce u baru. Dorty. Mrkvový, čokoládový, ořechový, mandlový, karamelový. Ani nevíte, který dřív. Dorty si tady pečou sami a nejen ty, další sladkosti nebo perníčky či sušenky ke kávě jsou samozřejmostí.

Usadíte se ke stolu, kávu dostanete do tenkostěnného porcelánového hrnečku s pomněnkami (nebo růžičkami, nebo kolečky, prostě do toho, který na vás zrovna vyjde), limču do skleničky a najednou je vám dobře.

V této malebné kavárně na vás dýchne historie, ale i domácí pohoda. Na kroměřížském náměstí je kavárna přístavem se skvělou cibulačkou, která zahřeje v zimě, s domácí paštikou z pečené zeleniny, na které si pochutnáte v létě, bylinkovými limonádami namíchanými dle vaší chuti, delikátními dorty, točeným proseccem, které si vemte třeba na cestu s sebou, výbornou kávou i šťopičkou něčeho ostřejšího na kuráž.

Celou atmosféru v Atmosféře u zámku pak už jen podtrhuje stylová hudba, která vás naladí na hezčí den. Vyzkoušejte a pak nám dejte vědět, jak se vám Atmosféra u zámku líbila.

 

  • Kavárna Atmosféra u zámku: Vítejte doma
    Velké náměstí 42/27
    767 01 Kroměříž
  • +420 731 477 513
  • atmosferauzamku@email.cz

V okolí také najdete