Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Trafika a nejen to: Trafika roku je z Bystřice pod Hostýnem

Jestli nás něco baví, jsou to příjemná překvapení, na která narážíme při toulání po kraji. Trafika Jitky Rajnohové mezi ně rozhodně patří. Je tu docela cvrkot, Jitka za pultem prodává noviny, časopisy, losy i tabák, a tak zatím máme čas prozkoumat všechny ty nádherné věci, které, myslím, budeme nutně potřebovat. Není to totiž jen trafika, ale také obchůdek plný čajů, kávy, voňavých mýdel a dalších nezbytností.

Téhle malebné trafiky si všimla také porota soutěže Trafika roku, kterou vyhlašuje První novinová společnost. K velkému překvapení Jitky Rajnohové ji vyhlásili za absolutního vítěze roku 2018. Jak to bylo? „Do soutěže mě přihlásila dodavatelka, která mi sem vozí noviny. Porota si mě nechala úplně nakonec, takže jsem tomu nepřikládala moc velkou váhu. Vím totiž dobře, jak vyšperkované a špičkové trafiky se do téhle soutěž hlásí,“ krčí rameny sympatická majitelka.

Jaké pak bylo její překvapení, když na slavnostním galavečeru v Praze zaznělo její jméno, si možná neumíte představit. Porotu tahle trafika zaujala tím, jak je neobyčejná. Kromě novin a časopisů tu dostanete sypané čaje, dobrou čokoládu, hrníčky, kávu, rozkošné ubrusy nebo utěrky do kuchyně, horoskopy, knížky, přívěsky a spoustu dalších drobností, které dělají radost.

Ranní noviny ale nečekají, takže přímo z Prahy vyrazila Jitka zase zpět domů na dlouho cestu až do Bystřice pod Hostýnem. Hned, jak ráno otevřela krámek, už se hrnuli z města, aby jí gratulovali. Dobré zprávy se šíří rychle.

Trafika paní Rajnohové funguje už od 90. let a vypadá to, že se za chvíli bude muset stěhovat do většího. Voní to tady luxusním mýdlem, kávou a čaji, kam oko padne, tam najdete nějakou roztomilou drobnost, dárkovou kazetu, barevné obaly anglických mýdel, kosmetiku, hrníčky, keramiku nebo porcelán.

Kdybyste měli dojem, že vám před Vánocemi chybí trocha dárkové inspirace, měly by vaše kroky zamířit sem. A až v létě půjdete z Hostýna, stavte se sem pro noviny a nějakou drobnost. Tahle trafika má kouzlo, jaké se nevidí.

  • Trafika a nejen to: Trafika roku je z Bystřice pod Hostýnem
    Dolní 63
    768 61 Bystřice pod Hostýnem

V okolí také najdete