Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Čaj a káva U Palet Holešov: hřejivé zastavení na náměstí

Hmmmm, tady to voní! Tohle napadne každého, kdo otevře dveře do maličkého krámku U Palet na holešovském náměstí. Čistý a moderní interiér jakoby maličko skrýval kouzlo starého koloniálu. To bude asi těmi dózami plnými oříšků, voňavých čajů a kávových zrnek.

Za touhle vůní by se sem dalo chodit každé ráno. Usměvavá majitelka Klára Horáková zvedá víčka skleněných dóz, dává nám ovonět ovocné, zelené i černé čaje, vaří kávu a usazuje nás ke stolečku, který je, světe div se, z palet.

U Palet najdete výběrovou kávu ze šlapanické pražírny Gusto Café, najdete tu Srí Lanské čaje, které se servírují v křepické keramice. Mají tu hrníčky a kávové příslušenství, čokolády od Janka a spoustu další dobrot, které stojí za to prozkoumat. A hlavně – mají tu lahodný čaj a kávu, který si můžete vzít s sebou a hřát si o ně ruce, až se budete na podzim a v zimě procházet kouzelným Holešovem.

Klára dost putovala po světě, než doputovala sem do Holešova. A přivedlo ji sem co jiného než láska. „Když pracujete v gastronomii, přijde jednou čas, kdy si budete chtít otevřít něco svého. Malého a takového, jak to chcete vy. Když jsem potkala svého manžela, přestěhovala jsem se za ním sem do Holešova. Chvíli jsem si to tu obhlížela a říkala jsem si, že čaje a kávy by se tady mohly chytnout.“

Za skvělou kávou se sem lidé vrací. Časem Klára chystá také čajové speciality a raritky, které nebudou jenom tak někde. Nebo se sem můžete stavit pro rychlou svačinku – oříšky, vločky, chia semínka a další dobroty jsou připravené ve sklenicích a čekají jen na to, až je zalijete horkou vodou. Mňam!

To, co na tom obdivujeme my, je odvaha, s jakou si lidé otevírají droboučké podniky v městech, kde vůbec není jisté, jestli se chytnou. A jsme pak šťastní, když vidíme, že se chytly dobře. U Palet to tak je a není se co divit. Svěží nápad, krásný interiér a čaje a kávy, které jinde nenajdete, z nich dělají naši novou oblíbenou holešovskou zastávku.

 

  • Čaj a káva U Palet Holešov: hřejivé zastavení na náměstí
    nám. Dr. E. Beneše 11/46
    769 01 Holešov
  • 777 737 185
  • Pracovní dny: 7:30 - 12:00 12:30 - 17:00 Sobota: 8:30 - 11:00 Neděle: zavřeno

V okolí také najdete