Cookie Consent by Free Privacy Policy website

U Zlatého kohouta Kroměříž: Mladá duše starého domu

Kroměříž. Díky svým zahradám je perlou Unesco, nádherným městečkem se středomořskou atmosférou. V létě sem míří davy turistů, zahrádky na náměstí praskají ve švech. A právě tady, na samém vrcholku Velkého náměstí a hned vedle radnice, leží hotel U Zlatého kohouta. Vlastní cukrárna, střešní bar s terasou a malebným výhledem, stylový hostel a hotel s wellness.

Mlsná nás zlákala na domácí dorty do cukrárny Amadeus, která leží v přízemí, ale abychom vás neochudili o zážitek z celého domu, prošli jsme si pěkně i hotel a hostel. Teď v zimě byl sice střešní bar zavřený a na terasu se sypaly první vločky sněhu, ale slibujeme, že se sem ještě v létě vrátíme. 

Po velmi povedené rekonstrukci je U Zlatého kohouta ubytování na jedničku. Nebo spíš na čtyři hvězdičky. Hotel má nejenom wellness, ale taky rozkošnou čítárnu, kterou oceníme my, knihomolové. Vypadá totiž jako zámecká knihovnička. O patro níž je šmrncovní hostel a úplně dole lobby bar a kavárna s cukrárnou. A to je taky náš dnešní cíl.  

V cukrárně je docela živo, ale vypadá to, že to tu tak je vždycky. Historický nábytek, výhled na náměstí a na stole zákusky, dorty a voňavá káva nám výrazně vylepšují první pošmourný zimní den. Otevřeno je sedm dní v týdnu a sedm dní v týdnu tady taky najdete čerstvé dorty a zákusky, které si tu sami pečou. Zní to docela malebně, když nám paní vedoucí vypráví, jak ročně dělají na 70 svateb, ale že si každé ráno najdou čas na společnou snídani, u které ochutnávají nové dorty a řeší, co se bude péct nového. 

Hotel U Zlatého kohouta i s cukrárnou Amadeus leží v domě, který je starý více než 300 let. Za robustní a ctihodnou fasádou se tu ale ukrývá mladistvý spirit, který poznáte v lahodných dortíčcích i v měkkoučkých peřínách. A v létě i se skleničkou v ruce ve střešním baru.

Vycházíme z cukrárny ven, venku letos poprvé chumelí. Po návštěvě U Zlatého kohouta je nám ale tak nějak teplo na duši, protože víme, že tady věci dělají poctivě, dobře a s radostí.

Foto: U Zlatého Kohouta, Kroměřížsko

  • U Zlatého kohouta Kroměříž: Mladá duše starého domu
    Velké náměstí 21
    767 01 Kroměříž
  • +420 571 891 488
  • recepce@uzlatehokohouta.cz

Štítky

V okolí také najdete