Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ranč Kostelany - wild wild west uprostřed Chřibů

Dobrý den, mohli bychom se tady u vás trochu porozhlédnout? Ale samozřejmě, za saloonem jsou stáje a ohrady, klidně se běžte podívat. Nekrmte nám zvířata, a jestli potkáte naše prase Fanynku, nelekněte se. Je to velká průvodkyně a určitě vás někam zavede. Takhle nás vítají na Ranči v Kostelanech. Jdete se podívat s námi?

Slyšet, že se můžete po celém areálu jenom tak projít, a že máte času kolik chcete, je velmi příjemné. Fanynky jsme se sice napřed trochu báli, ale brzy jsme zjistili, že spí spánkem spravedlivých u vrat jednoho z koňských boxů. A to bylo asi dobře. Z její dobrosrdečné povahy jsme přece jenom měli trochu respekt. Dokonce i kocour, který se hbitě mrskl mezi balíky sena, aby se nám mohl motat pod nohama si udržoval odstup. Možná ví, jakou má Fanynka náladu, když se vzbudí.

Ranč Kostelany stojí na krásném místě s vyhlídkou na obliny Chřibů, a také na čerstvě vysazené ovocné sady trnek a třešní. Aby ne, když to tu patří vizovické likérce Jelínek. Chřibské ovoce určitě bude ozdobou některé z jejich pálenek. 

Tak a co tu kromě Fanynky máme dál? Pěšinka vede kolem areálu, kde se v ohradách pasou koně až k drobné rozhledničce. Z té je kromě jiného skvěle vidět westernové městečko s amfiteátrem, kde se občas honí kovbojové s indiány nebo zatoulanými telaty. Aby to bylo stylové, ubytovat se tu můžete v týpí. Velmi moderní a novodobý český glamping. A pokud dáváte přednost pevné střeše nad hlavou, zkuste hotel Crazy Mary.

Děti se tu rozhodně nudit nebudou, ale adrenalinu je tu dost i pro dospělé. Můžete se projet na koni, zahrát si bowling nebo si vyrazit na horolezeckou stěnu. Ta je opravdu velkorysá, a můžete tu trénovat, i když nemáte parťáka. Jistit vás bude systém kladek, které jsou pro tyhle příležitosti připraveny.

Ranč Kostelany je velmi šikovně pojaté místo. Spousta aktivit, které vás budou bavit, a kolem navíc řada míst, kam se dá vyrazit, pokud tady budete na delší dobu - Kroměříž, Bunč, Velehrad, Uherské Hradiště, Chřiby. Jen vyrazit.

  • Ranč Kostelany - wild wild west uprostřed Chřibů
    Kostelany 200
    767 01 Kroměříž

V okolí také najdete