Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Lesní penzion Bunč v Chřibech: Romantické místo schované v kopcích

Hledáte občas místo, kam si vyrazit takhle v neděli odpoledne? Místo, kde bude něco dobrého na zub, kde bude na co koukat a kde je pořád kam zajít? Tak v tom případě vítejte na Bunči. Tohle místo má atmosféru.

Vlastně by se dalo říct, že všechny cesty vedou sem. Pohodlně se sem dostanete z Velehradu nebo z Hradiště, z Kroměříže nebo z Kostelan. Bunč je schovaný uprostřed chřibských kopců a je to tak trochu utajené místo. Kdo už tady byl, rád se sem vrací, a kdo o něm ještě neslyšel, tak rychle sem.

Ctihodný dub, který stojí na křižovatce cest, stíní útulnou budovu penzionu. Kdysi tu bývala turistická chata, za války, kdy tudy měla vést dálnice, tu bydleli dělníci, kteří ji stavěli. Dnes je to Lesní penzion a už nějakou dobu se o něj starají vizovičtí Rudolf Jelínek. A je to tady opravdu malebné. Venku lavice pro cyklisty, servisní cyklostojan, dětské hřiště mezi stromy. Uvnitř dřevěná hospoda s velkorysým barem, nádhernými okenními výklenky a pohodlnými křesly, ve kterých se můžete na chvíli opravdu ztratit. 

Kdyby vám náhodou tohle místo učarovalo trochu víc a chtěli jste tu zůstat (a garantujeme vám, že je těžké se tomu bránit), mají tady ubytování s vymazlenými pokojíčky, ale taky Jelínkovy lesní lázně. To je vám věc. Do skály ve sklepě tu vytesali prostor pro sauny, pro bronzové vany z Indonésie, ve kterých se můžete máchat, pro sklípek na pálenky a na vína z nedalekého Slovácka. Nikde nikdo, kolem hluboké lesy a vy se pěkně nakládáte ve wellness. Může být něco hezčího?

A teď si vezměte, že Bunč není jenom lesní penzion a wellness. Je to především nádherná příroda, skály a lesy. Schválně si teď otevřete mapu a mrkněte, co tu všechno je. Rozhledna Brdo, slovanské hradiště, most nedokončené dálnice, která tudy nikdy nevedla. Komínské skály, studánky a Gavendova skála. Na Buchlov je to 14 kilometrů a na Velehrad 11. Jsou tu naučné stezky a vede tudy cyklostezka. 

Je to krásná výletová krajina. Na podzim se listy na stromech barví všemi odstíny, ve vzduchu to voní dobrodružstvím a nebe nad Bunčem chystá nové a nové scenérie.

A rostou tu bedly. A vůbec je tu tak hezky, že se vám nebude chtít domů. A koneckonců, je vlastně jedno, jestli je podzim, zima, jaro nebo léto. Sednout si na Bunči k oknu s horkým čajem v ruce a mít někde po ruce kalíšek hruškovice, nic dalšího už nepotřebujete. 

  • Lesní penzion Bunč v Chřibech: Romantické místo schované v kopcích

    768 03 Roštín
  • +420 725 653 114
  • info@bunc.cz

Štítky

V okolí také najdete