Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Koupaliště Bystřice pod Hostýnem: Rozmarné léto pod Hostýnem

Chvalčov, Bystřice pod Hostýnem, Rusava, Hlinsko, Brusné... Všechny ty městečka a dědinky, na které shlíží starodávný Hostýn, jsou jako z knížky Honzíkova cesta. V létě tu čas plyne docela pomalu a klidně, ale za každým rohem čeká nějaké malé prázdninové dobrodružství. Když udeří vedra, je nejkrásnější zašít se na bystřickou plovárnu. Voda je tu průzračná a chladná, kolem voní borovice, na kterých pryskyřice praská letním žárem. 

Plovárnička je to jako malovaná. Ukrytá v městském parku zvaném Zahájené tu stojí už od roku 1880. Tehdy tu bývaly lázně a teprve o pár desítek let později vzniklo koupaliště. Samozřejmě rozdělené na pánskou a dámskou část. Vždyť co by to bylo za skandál, kdyby muži mohli pohlédnout na odhalený ženský kotník za třepotavými závěsy převlékacích kabinek?

Ostatně, když jsme u těch kabinek, je to takový malebný plovárenský prvek, který tu v různých obměnách stojí dodnes. Jedna vedle druhé vyrovnané v řadě čekají na první ranní plavce. Jestli si chcete koupalište v Bystřici užít v tu nejkrásnější dobu, měli byste rozhodně být mezi nimi. Azurově modrá voda láká ke koupání a barevé praporky se třepotají ve vánku na okrajích bazénu. 

Teprve později to tady ožívá čilým ruchem. Děti se plácají v dětském bazénku, který je i pro ty nejmenší prcky, mládež si pinká s míčem na volejbalovém hřišti, maminky krotí rozjařené děti v barevných rukávcích, které skáčou do vody. Tátové rozvážně hlídají osušky od stánku s pivem. Letní idylka jako malovaná.

Tohle koupáníčko musíte v létě vyzkoušet. Plovárna působí tak nějak majestátně a starosvětsky, ale přitom je tu všechno nové. Můžete si půjčit knížku, obrovský sedací pytel, koupat se, číst si pod borovicemi detektivku, pinknout si ping-pong, opalovat se, dát si hranolky a zmrzku. A tak to má v létě být.

A abychom nezapomněli! Mají tady kondiční plavání a letní kino. Celý městský park Zahájené, ve kterém se koupaliště nachází, stojí za návštěvu, v létě se tady krásně ukryjete ve stínu vzrostlých stromů.

  • Koupaliště Bystřice pod Hostýnem: Rozmarné léto pod Hostýnem
    Sportovní 29
    768 61 Bystřice pod Hostýnem

V okolí také najdete