Aktuality

6. duben

Tip na procházku: Z Kroměříže na Hradisko

Procházkou k jednomu z nejstarších osídlení u nás na Hané? Projděte se z Kroměříže kolem rybníku Šlajza a kolem elektrárny Na Strži až k bývalému hradisku nad údolím Moravy a Hané.

24. březen

V Holešově jsou cyklisté vítáni

Městské informační centrum Holešov je nově certifikovaným zařízením „Cyklisté vítáni“, kde je možné dobíjení elektrokol, a které poskytuje kvalitní zastřešené odstavné místo pro kola.

29. říjen

Pražírna Kroměříž: do města na voňavou kávu

Nenápadný obchůdek v centru města, ze kterého se line vůně kávy. To je rodinná Pražírna Kroměříž. Jak už to u těchto malých obchůdků bývá, má za sebou velký příběh plný vášně pro poctivé řemeslo.

23. říjen

Infocentra v regionu uzavřena

Z nařízení vlády byla k 22.10.2020 uzavřena také turistická informační centra v celé republice. Některá ale fungují alespoň po telefonu nebo e-mailu.

7. září

Co nového v Přílepích?

Vzniklo tady umělecké dílo i zážitkový chodníček, v zámeckém parku to opět ožívá.

8. říjen

Kam o druhém říjnovém víkendu?

I v nelehké době si můžete udělat radost procházkou, výletem do přírody nebo se dozvědět něco zajímavého na jedné z mnoha výstav.

12. červen

Na kole chřibským podvečerem

Podhůří Chřibů je krásným místem na podvečerní projížďku. Krajina je tu zvlněná jen mírně, ale výhledy, které se před vámi v těch zlatých hodinkách před západem slunce otevírají, berou za srdce. Pohod

3. leden

Biograf Café Holešov: sympatická atmosféra

Noblesní éru Belle Époque připomíná honosné průčelí holešovského kina Svět, které uzavírá náměstí Dr. E. Beneše. K dotvoření atmosféry přispívá také kavárna Biograf café a to je právě náš dnešní cíl.

17. prosinec

Dárky na poslední chvíli?

Z našeho regionu, stylové a originální. Nejen kalendáře, ale i knížky, desková hra nebo plecháčky. Úspěch zaručen!

7. prosinec

Vánoce v Bystřici pod Hostýnem

Zajímavý kulturní program, malý adventní jarmark i výborné občerstvení. Vánoce v Bystřici budou letos kouzelné!

17. říjen

PĚŠKY: Z Cimburku přes Kazatelnu na Kozel

5 km, snadná obtížnost, jeden prudký kopec, studánka. Dnes pro vás máme tip na výlet, který vás provede krajinou Chřibů na starobylý hrad, kolem studánky až na tajuplnou Kazatelnu a kolem skal.

15. říjen

TIP NA VÝLET NA KOLE: Za výhledy na Marušku

Připravte se na pořádně dlouhou vyjížďku s množstvím nastoupaných metrů. Odměnou vám bude čas strávený v krásné přírodě a skvělý pocit, protože 60 km v terénu na „bajku“ není jen tak!

9. říjen

Hledá se poklad!

K vytvoření tajemné atmosféry nové expozice v autentických prostorách můžete přispět i Vy objevem zapomenutých nebo neobvyklých předmětů, které máte třeba na půdách a ve sklepech,.

19. září

Svatý Hostýn: Zvony nad horami

Stoupáte tichým lesem, kolem vás vysoké stromy a najednou se vám nad hlavou rozezní zvony a jejich zvuk letí nad horami až tam, kam dohlédnete. Takový je Hostýn.

12. září

Hrad Kurovice: Dům plný tajemství

Řinčení zbraní, páni v lesklé zbroji, číše plné dobrého vína, urozené paní v nádherných šatech. Zatouláte-li se na svých výletech po Kroměřížsku do Kurovického hradu, tohle všechno vám okamžitě vytane

15. červenec

Kroměřížská plavba

Letošní novinkou a hlavní turistickou atrakcí je plavba po řece Moravě. Díky ní si můžete během návštěvy města Kroměříž dopřát i netradiční pohled na krásy Kroměřížska z vodní hladiny.

28. červen

Hanácké léto na kolejích

Každou letní sobotu se můžete svézt pravidelnými historickými vlaky po železniční trati mezi Kroměříží, Kojetínem a Tovačovem v rámci akce Hanácké léto.