Aktuality

3. červen

Tipy na první červnový víkend

Vv regionu se rozjíždí jak turistická sezóna, tak oblíbené akce. Pěkně jsme vám je shrnuli, ať nemusíte dlouho hledat. Kam to bude?

17. květen

Holešovský zámek je připravený na cykloturisty

Holešov poskytuje veškeré zázemí pro cykloturisty. Připraveny jsou nové moderní stojany na kola, nabíječka pro elektrokola, úschovna zavazadel, lékárnička či nářadí na základní opravy.

29. duben

Jaký bude 1. máj v Holešově?

V Holešově oslaví 1. máj tradičně netradičně s hudbou a tancem, a zároveň otevřou novou výstavu v arkádách zámku.

6. duben

Tip na procházku: Z Kroměříže na Hradisko

Procházkou k jednomu z nejstarších osídlení u nás na Hané? Projděte se z Kroměříže kolem rybníku Šlajza a kolem elektrárny Na Strži až k bývalému hradisku nad údolím Moravy a Hané.

24. březen

V Holešově jsou cyklisté vítáni

Městské informační centrum Holešov je nově certifikovaným zařízením „Cyklisté vítáni“, kde je možné dobíjení elektrokol, a které poskytuje kvalitní zastřešené odstavné místo pro kola.

29. říjen

Pražírna Kroměříž: do města na voňavou kávu

Nenápadný obchůdek v centru města, ze kterého se line vůně kávy. To je rodinná Pražírna Kroměříž. Jak už to u těchto malých obchůdků bývá, má za sebou velký příběh plný vášně pro poctivé řemeslo.

23. říjen

Infocentra v regionu uzavřena

Z nařízení vlády byla k 22.10.2020 uzavřena také turistická informační centra v celé republice. Některá ale fungují alespoň po telefonu nebo e-mailu.

7. září

Co nového v Přílepích?

Vzniklo tady umělecké dílo i zážitkový chodníček, v zámeckém parku to opět ožívá.

8. říjen

Kam o druhém říjnovém víkendu?

I v nelehké době si můžete udělat radost procházkou, výletem do přírody nebo se dozvědět něco zajímavého na jedné z mnoha výstav.

12. červen

Na kole chřibským podvečerem

Podhůří Chřibů je krásným místem na podvečerní projížďku. Krajina je tu zvlněná jen mírně, ale výhledy, které se před vámi v těch zlatých hodinkách před západem slunce otevírají, berou za srdce. Pohod

3. leden

Biograf Café Holešov: sympatická atmosféra

Noblesní éru Belle Époque připomíná honosné průčelí holešovského kina Svět, které uzavírá náměstí Dr. E. Beneše. K dotvoření atmosféry přispívá také kavárna Biograf café a to je právě náš dnešní cíl.

17. prosinec

Dárky na poslední chvíli?

Z našeho regionu, stylové a originální. Nejen kalendáře, ale i knížky, desková hra nebo plecháčky. Úspěch zaručen!

7. prosinec

Vánoce v Bystřici pod Hostýnem

Zajímavý kulturní program, malý adventní jarmark i výborné občerstvení. Vánoce v Bystřici budou letos kouzelné!

17. říjen

PĚŠKY: Z Cimburku přes Kazatelnu na Kozel

5 km, snadná obtížnost, jeden prudký kopec, studánka. Dnes pro vás máme tip na výlet, který vás provede krajinou Chřibů na starobylý hrad, kolem studánky až na tajuplnou Kazatelnu a kolem skal.

15. říjen

TIP NA VÝLET NA KOLE: Za výhledy na Marušku

Připravte se na pořádně dlouhou vyjížďku s množstvím nastoupaných metrů. Odměnou vám bude čas strávený v krásné přírodě a skvělý pocit, protože 60 km v terénu na „bajku“ není jen tak!

9. říjen

Hledá se poklad!

K vytvoření tajemné atmosféry nové expozice v autentických prostorách můžete přispět i Vy objevem zapomenutých nebo neobvyklých předmětů, které máte třeba na půdách a ve sklepech,.

19. září

Svatý Hostýn: Zvony nad horami

Stoupáte tichým lesem, kolem vás vysoké stromy a najednou se vám nad hlavou rozezní zvony a jejich zvuk letí nad horami až tam, kam dohlédnete. Takový je Hostýn.

12. září

Hrad Kurovice: Dům plný tajemství

Řinčení zbraní, páni v lesklé zbroji, číše plné dobrého vína, urozené paní v nádherných šatech. Zatouláte-li se na svých výletech po Kroměřížsku do Kurovického hradu, tohle všechno vám okamžitě vytane

15. červenec

Kroměřížská plavba

Letošní novinkou a hlavní turistickou atrakcí je plavba po řece Moravě. Díky ní si můžete během návštěvy města Kroměříž dopřát i netradiční pohled na krásy Kroměřížska z vodní hladiny.

28. červen

Hanácké léto na kolejích

Každou letní sobotu se můžete svézt pravidelnými historickými vlaky po železniční trati mezi Kroměříží, Kojetínem a Tovačovem v rámci akce Hanácké léto.