Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bluesový podzimek

  • Datum konání:5.11. - 26.11.2022
  • Organizátor:Městské kulturní středisko Holešov
  • Místo konání:Drive club Holešov
  • Telefon:571160880
  • E-mail:info@mks-holesov.cz
  • WWW:www.mks-holesov.cz
Úvodní obrázek článku

Holešovský Bluesový podzimek se letos koná již po třiadvacáté. Za dobu své existence zde vystoupily velké legendy českého rocku a blues a řada skvělých angloamerických autentických bluesmanů a kapel. Festival si v posledních ročnících více všímá nových trendů v bluesrocku a rozhlíží se také po jiných rocku blízkých žánrech, aby ukázal co se zajímavého se ve světové klubové scéně děje. Letos se po zářijové strhující show Alice Armstrong uskuteční v holešovském Drive Clubu na zámku ještě další dva mimořádně atraktivní koncerty.

V sobotu 5. listopadu v 19 hodin vystoupí DUSTIN ARBUCKLE + THE DAMNATION / USA /. Skvělá americká formace se na evropském turné zastaví také v Holešově cestou na slavný festival Blues Alive. Kapela snoubí blues a především country do stylového žánru Americana, který je v USA velmi populární a známý v podání například kapel Creedence Clearwater Revival, ZZ Top nebo Crazy Horses Neil Younga, ovšem v podání odpovídající novému tisíciletí.

V sobotu 26. listopadu od 19  hodin se pak můžete těšit na The CATFISH / ANGLIE / a hostem bude ŠUFUNKY GANG.  The Catfish je jedna z nejlepších bluesrockových skupin Britanie, což dosvědčují každoroční ocenění British Blues Award, 2020 kapela roku, 2021 instrumentalista roku a v letošním roce opětovná nominace na nejlepší kapelu roku. Špičkový nářez současného bluesrocku zajímavého vícehlasým vokálem a skvělou instrumentací. Neméně zdatným hostem koncertu budou zlínští funk-rockeři Šufunky Gang, kteří se vrací po téměř desetileté odmlce zpět na českou rockovou scénu vydáním nového alba Zabít Jazz.