Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Rozsviťme Kroměříž společně

  • Datum konání:27.11. - 18.12.2022
  • Organizátor:Město Kroměříž
  • Místo konání:Centrum Kroměříže
  • WWW:www.kromeriz.eu
Úvodní obrázek článku

Kroměřížská radnice - stejně jako v loňském roce - připravuje rozsvícení čtyř adventních svíček na kroměřížských náměstích. Světelnou instalaci město rozsvítí 27. listopadu v 17 hodin na náměstí Míru, 4. prosince v 17 hodin na Komenského náměstí, 11. prosince v 17 hodin na Masarykově náměstí a 18. prosince v 17 hodin na Velkém náměstí. Pro ty, kteří si nenechají ujít ani jedno ze čtyř adventních setkání, připravila radnice zajímavý dárek a u každé svíčky bude krátký doprovodný program.

Aktuální informace v události na facebooku.

A co bude tím zmiňovaným dárkem? Kreslený vystřihovací betlém!

Každou adventní neděli si děti, ale v případě zájmu klidně i dospělí, vyzvednou u pořadatelů jednu část papírové skládačky. Čtyřdílnou černobílou vystřihovánku je možné vymalovat a dozdobit dle svého uvážení. 
Při rozsvícení první svíce na náměstí Míru 27. listopadu bude k dispozici domeček, tedy chlév, kde se Ježíšek narodil. V neděli 4. prosince na Komenského náměstí dostanou děti díl skládačky se zvířátky, která svým dechem Ježíška zahřívala. Třetí adventní neděle 11. prosince na Masarykově náměstí přinese postavy tří králů s nezbytnými dary. A poslední adventní neděli, tedy 18. prosince, dostanou děti nejdůležitější postavičky betléma – Marii, Josefa a Ježíška v jesličkách. Kdo nestihne všechna setkání, může si chybějící část betléma vyzvednout v turistickém informačním centru od 19. prosince.