Den uniformovaných sborů

  • Datum konání:5.10.2019 10:00 - 17:00
  • Organizátor:Město Kroměříž
  • Místo konání:Letiště Kroměříž
  • WWW:www.kromeriz.eu
Úvodní obrázek článku

Z mnoha koutů země se do Kroměříže sjíždějí fandové vojenské, policejní i hasičské historie a současnosti, aby se zúčastnili již tradiční akce Den uniformovaných sborů, kterou pořádá město Kroměříž, Biskupští manové z Kroměříže a Technické muzeum v Brně. Stejně jako loni se akce koná na letišti v Kroměříži, které nabízí prostor pro spoustu zajímavé techniky - například zajímavá historická i současná letadla, automobilové veterány, těžkou vojenskou techniku a obrněná vozidla.

Letošní ročník se odehrává 5. října, program bude od 10.00 do 17.00 hodin. Upozorňujeme návštěvníky, že je na ploše letiště zákaz venčení psů. K dispozici návštěvníkům budou stánky s občerstvením i mobilní toalety. Parkování bude možné v omezené míře u Hrubého rybníka (Bágráku), dopravit se na akci můžete i vlakem (žel. zastávka Oskol), městskou hromadnou dopravou (zastávka Kaufland) nebo se můžete dopravit jedním z historických autobusů.

Podrobnější informace, program i jízdní řád historických autobusů budeme přidávat na facebookovou událost akce. Sledovat ji můžete zde.

„Vojenská tradice v Kroměříži sahá až do dob Marie Terezie. Naše akce se ale snaží popularizovat i činnost dalších uniformovaných složek, jako jsou hasiči či policie. A protože v Kroměříži aktivně funguje několik historických vojenských skupin a spolupořadatelem je Technické muzeum v Brně, máme jedinečnou příležitost ukázat v atraktivním podání činnost složek napříč dějinami,“ prozradil vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.