Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bikemaraton Drásal

Úvodní obrázek článku

Foto: Mirek Nosek (webové stránky www.drasal.cz)

Nejstarší a nejtěžší závod české horské cyklistiky Bikemaraton Drásal se pojede letos už po 29.  Bikemaraton Drásal České spořitelny patří mezi nejkultovnější bikemaratony v České Republice. Takzvaný nultý ročník se jel v sobotu v 8 hodin ráno, 26.6. kolem roku 1990, přesněji řečeno roku 1993, kdy si holešovská parta nadšených cyklistů chtěla ověřit, kolik se dá za den najet na horském kole v Hostýnských vrších. Na holešovském náměstí se tehdy sešlo na tři desítky bikerů z Holešova a Zlína. První oficiální ročník se uskutečnil rok poté, a to dne 25.6. 1994. 

V sobotu dopoledne si na své přijdou děti, jejichž závodní okruh bude dlouhý přibližně 1 kilometr a obtížnost pro jednotlivé věkové kategorie je odstupňována počtem kol. Přehled tras pro dospělé, ze kterých lze vybírat a které jsou dlouhé od 15 km do 173 km, najdete ZDE.

A kde vzal tento závod svůj název? Josef Drásal byl prokazatelně nejvyšší člověk žijící v českých zemích a pravděpodobně i v tehdejším Rakousku a střední Evropě. Žil většinu života v Holešově a je pohřbený na místním hřbitově.

Aktuální informace na webových stránkách závodu

Jak trénují závodníci na letošní ročník? Mrkněte se!


Foto : Lida Polišenská (www.drasal.cz - ročník 2020)