Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výstava 3R

  • Datum konání:14.5. - 18.9.2022
  • Organizátor:Muzeum Kroměřížska
  • Místo konání:Muzeum Kroměřížska
  • Telefon:573338388
  • E-mail:muzeum@muzeum-km.cz
  • WWW:www.muzeum-km.cz
Úvodní obrázek článku

Foto: Muzeum Kroměřížska

Výstava, jaká dosud v Muzeu Kroměřížska nebyla. Tři mimořádně nadaní bratři, aktuálně působící v Praze, spolu s Kroměřížanem Martinem Štípalou, pro něhož jde o kurátorskou premiéru, Vás provedou hned třemi uměleckými světy: malbou, sochařstvím i hudbou.

Vernisáž se uskuteční v pátek 13. května v 17 hodin. Doprovodí ji od 19 hodin v Klubu Starý pivovar koncert pražské dream popové kapely Piano zpěváka a multiinstrumentalisty Mikoláše Růžičky, s nímž hrají další tři muzikanti, mezi nimi i Štěpán Růžička.

V Kroměříži ukážou díla, která vznikla v posledních několika letech, a ještě nebyla nikde k vidění. Od Aleše, jenž je držitelem I. Ceny Václava Chada na IV. Zlínském salonu mladých, si tak návštěvníci budou moci prohlédnout obrazy ze dvou cyklů – Jezírka a Ohně. Štěpán vystaví velkorozměrné objekty z kůže. Mikoláš, který působí v kapelách Republic of Two nebo Piano, se bude prezentovat prostřednictvím hudby.

„Celá jedna místnost bude ozvučena, nebudou v ní žádné obrazy ani sochy, jen nějaká drobná instalace pro vytvoření atmosféry, ale jinak nic, co by stahovalo oči. Smyslem je, aby se návštěvníci zastavili a poslechli si hudbu. Bude to ambientní hudba, která bude znít trochu jako malá modlitba, nikoliv však v náboženském smyslu, ale spíše v tom osobním,“ vysvětlil kurátor.

Výstava potrvá do neděle 18. září 2022.
Foto: Muzeum Kroměřížska