Rozsvícení vánočního stromu v Kroměříži - ONLINE

  • Datum konání:26.11.2020 16:30 - 17:00
  • Organizátor:Dům kultury Kroměříž / Město Kroměříž
  • Místo konání:online přenos z Velkého náměstí v Kroměříži
  • WWW:www.facebook.com
Úvodní obrázek článku

Obrovský zářící vánoční strom… Dominanta Velkého náměstí, bez níž si adventní období a Vánoce v Kroměříži nikdo nedokáže představit.

Jeho slavnostní rozsvícení každoročně i s pomocí stánkařů s vonícím sortimentem a dárkovým zbožím zahajovalo předvánoční čas, avizovalo začínající advent. Právě okamžik, kdy se rozsvítí strom před radnicí a zároveň světelná výzdoba náměstí a přilehlých ulic, láká stovky, ba tisíce návštěvníků do centra města. Letos bohužel tento tradiční scénář nepřichází v úvahu. Je třeba dodržovat – ať už s tím souhlasíme nebo ne – vládní nařízení a omezení týkající se shromažďování více osob. Ale o rozsvícení vánočního stromu nepřijdete. Jen bude mít jinou podobu.

Rozsvícení bude možné sledovat na facebookové události Rozsvícení vánočního stromu 2020, na facebooku Město Kroměříž - oficiální stránka, na webu města www.mesto-kromeriz.cz, na facebooku Domu kultury. Zůstaňte tedy doma a sledujte okamžik, kdy se rozzáří letošní strom na Velkém náměstí na svých počítačích, telefonech či jiných zařízeních.

Ulice Kroměříže kromě stromu rozzáří vánoční osvětlení, které bude stejné jako v minulých třech letech, kdy kromě historického centra světelné prvky zdobily i ulice na průtahu městem. Další, nová výzdoba by měla být k vidění při vánočních trzích na Velkém náměstí, které jsou pod názvem Šťastné a veselé plánovány na 11. až 22. prosince. Také konání a podoba vánočních trhů se bude odvíjet od aktuálně platných opatřeních proti epidemii koronaviru.