Výstava historického nábytku design dřeva & Tomáš Baťa očima studentů

  • Datum konání:12.12.2020 - 3.1.2021
  • Organizátor:SŠNO Bystřice pod Hostýnem, Nadace Tomáše Bati Zlín, Městské kulturní středisko Holešov
  • Místo konání:Zámek Holešov
  • WWW:www.holesov.info
Úvodní obrázek článku

Ještě následující dva adventní víkendy (12.-13.12. a 19.-20.12) a první lednový víkend (2.-3.1.) můžete navštívit holešovský zámek a shlédnout výstavu prací studentů Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem. Uvidíte tady, jak krásně a citlivě se dá čarovat se dřevem.

Cílem výstavy je přimět širokou veřejnost k zamyšlení nad odkazem Tomáše Bati a nadčasovostí řemesla a zároveň představit tvorbu studentů školy. K vidění jsou nábytkové solitéry, ucelené soubory historického nábytku, nábytek slohových období, design nábytku, grafické práce, postery, reliéfní řezby a řezby, které žáci zhotovili v rámci svých praktických zkoušek a různých výukových programů.

Pozornost jistě přitáhne také největší portrét Tomáše Bati v Evropě, který má rozměry 1.8 x 2.5 metru a je zasazený do mořeného rámu z lipového dřeva. 
Výstava je rozdělena na dvě části - první část inspirovanou odkazem Tomáše Bati si návštěvník zdarma může prohlédnout na chodbě prvního patra zámku.

Druhou část, která je věnovaná historickému nábytku a designu dřeva najde výstavních sálech zadní části galerie. Tato část je zpoplatněna (40 Kč / 20 Kč snížené).

V rámci předvánočních akcí v Holešově můžete v sobotu 12. a 19. prosince navštívit také malé adventní řemeslné trhy, které se budou konat za platných vládních opatření na holešovském náměstí Dr. E. Beneše, náměstí sv. Anny a na zámeckém nádvoří.

Tady rovněž nasajete tu pravou vánoční atmosféru při shlédnutí volně přístupné výstavy Betlémy za sklem.